Díky Cristiano! Ronaldo zachránil Portugalce v Andoře z lavičky. Dal v kvalifikaci víc gólů než 36 zemí

Kvalifikační skupina B je v bojích o mistrovství světa 2018 unikátní. Vedoucí Švýcarsko v devíti zápasech neztratilo ani jediný bod, přesto nemá jistý postup na šampionát do Ruska.

Potřebuje minimálně bod z úterního mače v Lisabonu proti Portugalsku.

Mistři Evropy totiž prohráli pouze úvodní zápas v Basileji (0:2) a kromě tohoto klopýtnutí už drží stoprocentní bilanci.

Lepší skóre jim navíc dává jistotu, že v případě vítězství nad Švýcarskem poskočí před ně na první místo.

Lví podíl má na tomto faktu zejména Cristiano Ronaldo. Útočník Realu Madrid nastřílel v celé kvalifikaci 15 gólů.

Další zajímavá statistika říká, že Ronaldo sám vstřelil v kvalifikaci stejně gólů jako Skotsko a víc branek než 36 dalších evropských reprezentačních týmů. Ano, včetně toho českého (zatím 12 gólů, snad přijde vylepšení v zápase se San Marinem).

Zachránce i v Andoře

Naposledy spasil národní tým v Andoře. Kouč Fernando Santos ho v prvním poločase proti outsiderovi šetřil, jenže po bezbrankovém poločase raději poslal svou ničivou zbraň do akce.

Výsledek? V 63. minutě vítězný gól, pochopitelně z kopačky Ronalda!

V národním týmu to byl už jeho 79. gól. Přesně po patnácti letech od první gólu v profesionální kariéře.

Navrch ještě CR7 rozjel akci před druhým gólem Andrého Silvy v závěru.

20.45: Norsko – Severní Irsko (Sport 2)

Povolejte teplákového krále Gábora! Nový brankář Maďarska daroval Švýcarům nejsměšnější gól kvalifikace

Blázniví fanoušci! Vytvořili speciální katalánskou edici El Clásika! Kdo skóroval za Real?