Hokejový Bolt! Rakeťák McDavid neskutečně povodil Plameny z Calgary! Jágra asi nemrzelo, že nehrál

Veterán Jaromír Jágr kvůli last minute vyřízení smlouvy s Calgary nestihl úvodní zápas nové sezóny NHL. Mrzet ho to ale dvakrát nemuselo. V takovém tempu by se možná 45leté legendě mohla u zatočit hlava!

Plameny dostaly na úvod pořádnou nálož od Edmontonu a postaral se o to jediný borec. Mladík Connor Mc David si od prvního střídání nové sezóny dělal z hráčů Flames jen tréninkové kužely. Nakonec vstřelil všechny tři góly zápasu.

Hlavně ten druhý po brutálně rychlém protiútoku byl přímo neskutečný.

Za povšimnutí stojí, že v tomto úniku téměř vyrovnal maximální rychlost Usaina Bolta… (avšak na ledě a s pukem na hokejce)

„McDavid zaznamenal rychlost 40,9 km/h v tomto úniku. Tenhle kluk brzy bude moct s kolečkovými bruslemi na dálnici!“

Zajímavé také je, že kdyby podobnou rychlost vyvinul na silnici poblíž školy, dostal by za to vysokou pokutu, jelikož je místy v těchto zónách maximální rychlost omezena na 30 kilometrů v hodině!

Sestřih zápasu:

Jágr by mohl za Calgary poprvé hrát už v sobotu proti Winnipegu.

Jágr vtipkoval o penězích v Calgary: Být nejhůř placený hráč v mužstvu má výhody!

Krejčí se rval v přípravě na NHL! Ten zvedák má potenciál, napsal expert na fighting Novotný!

Voráčkův hattrick z asistencí

V ¨úvodních zápase neztratili ani čeští hokejisté. Český útočník Jakub Voráček se blýskl třemi asistencemi na ledě Žraloků ze San José a pomohl tím k výhře 5:3, za což byl po zásluze vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Sestřih utkání ke zhlédnutí zde:

Dařilo se také Vladimíru Sobotkovi ze St. Louis Blues. Ti startovali sezónu v Pittsburghu na ledě vítězů posledních dvou Stanley Cupů. Domácí Tučňáci však v prvním zápase sezóny fanoušky příliš nepotěšili – podlehli Blues 4:5 v prodloužení a Sobotka připravil svými asistencemi třetí a čtvrtý gól. Sestřih zápasu můžete zhlédnout zde:

Přímé přenosy z NHL můžete v O2 TV pravidelně sledovat na stanici Nova Sport 1 a Nova Sport 2: