Jak zvorat Panenkovu penaltu? Aubameyang předvedl šílené provedení

Lídr německé Bundesligy Dortmund přijel na půdu Augsburgu navýšit náskok na čele tabulky, což se mu od začátku zápasu náramně dařilo.

Už ve 4. minutě otevřel skóre parádní patičkou Andrij Jarmolenko, který se dočkal své premiérové trefy v německé lize. Domácí s odpovědí nečekali příliš dlouho a už v 11. minutě srovnali krok, když skóroval Francisco Caiuby.

Hosté se s tímto stavem však smířit nechtěli a v 23. minutě Shinji Kagawa obloučkem přehodil bezmocného Marwina Hitze. Trefa dortmundského záložníka navíc znamenala překonání Shinjiho Okazakiho a Kagawa se stal historicky nejlepším japonským střelcem v německé nejvyšší soutěži.

Deset minut před koncem mohl svou devátou branku přidat Pierre-Emerick Aubameyang, ale současný nejlepší bundesligový střelec s panenkovským provedením penalty neuspěl:

Švýcarský brankář zůstal stát na místě a jeho pokus bezproblémově lapil do rukavic. Tohle byla jedna z nejhorších penalt ve stylu Panenky za poslední dobu:

Umí to daleko lépe!

Aubameyang tak nenechal vzpomenout na parádní provedení z finále Německého poháru. Tohle byla jiná paráda:

Gabonského reprezentanta promarněný pokus nemusel příliš mrzet, protože jeho Dortmund si odvezl výhru 2:1 a nadále vládne tabulce.

Ze sedmi zápasů si svěřenci Petera Bosze připsali 19 bodů se skóre 21:2, což znamená klubový rekord.

Dortmund zbožňuje Jarmolenka! Jak vyškolil obranu a dal první gól v Bundeslize?