Jak Maria Sharapova utekla hrobníkovi z lopaty? TÍMTO úderem snů odvrátila mečbol

Přes tři hodiny mezi sebou v 1. kole China Open bojovaly šestnáctá nasazená Anastasija Sevastova a vítězka turnaje z roku 2014 Maria Sharapova.

V prvním setu obě hráčky hned třikrát ztratily podání a rozhodnout musela až zkrácená hra. V ní byla úspěšnější ruská kráska a po výsledku 7:3 se stala majitelkou první sady.

Ve druhé sadě se třicetiletá Sharapova dostala do brzkého vedení 2:0, ale Lotyška se nevzdávala. Srovnala na 4:4 a v závěru čistou hrou soupeřce sebrala podání. Druhé dějství si v poměru 7:5 na své konto po nevynucené chybě soupeřky z bekhendu připsala Sevastova.

V rozhodujícím setu to vypadalo na krátký proces. Sharapova vedla už 5:2, jenže ani tento náskok pro ni nebyl dost komfortní. Za stavu 5:3 měla hned dva mečboly při podání soupeřky, která ale s ledovým klidem hrozbu ukončení zápasu odvrátila.

Dokonce se Ruska dostala do situace, že podávala na udržení v zápase, protože Sevastova čtyřmi gemy v řadě otočila průběh utkání na 6:5. Set musel v zápase rozhodovat podruhé tie-break.

I v něm slavila úspěch Sharapova, ale měla co dělat, když odvracela mečbol při podání soupeřky!

Odvrácený mečbol ruské tenistky křižným forhendem přímo na čáru:

Tímto míčkem získala potřebné sebevědomí do žil a svůj čtvrtý mečbol proměnila a dokonala odplatu za vyřazení v osmifinále letošního US Open, kde nad její síly byla právě Sevastova.

Takto Sharapova proměnila svůj čtvrtý mečbol a mohla se radovat z postupu do 2. kola:

Zápas si můžete přehrát prostřednictvím O2 TV na stanici O2 TV Tenis:

[blog_program_info id=“17631481″]

Strýcová vyzve světovou jedničku

Petra Kvitová v sobotu vyřadila v českém derby Kristýnu Plíškovou.

[blog_program_info id=“17631452″]

Na turnaji kategorie WTA Premier Mandatory se v 1. kole představí další tři Češky.

Karolína Plíšková v neděli narazí na Španělku Carlu Suárez Navarro, Barbora Strýcová vyzve světovou jedničku Garbiñe Muguruza a Kateřina Siniaková změří síly se Samanthou Stosur.

Průběh celého turnaje můžete sledovat na stanicích O2 TV Tenis a O2 TV Sport!