Plíšková prohrála tie-breakovou bitvu s Barty. Kdo ji uklidňoval na lavičce?

Úvod čtvrtfinálové bitvy se vyvíjel příznivě pro Karolínu Plíškovou. První brejkbol zápasu měla v 9. gemu česká tenistka a hned jej využila. Za stavu 5:4 tak šla servírovat na vítězství v úvodní sadě a tento úkol zvládla čistou hrou.

Podívejte se na proměněný setbol Karolíny Plíškové:

Hned po setu za Karolínou na lavičku přispěchal dočasný trenér, kterým není nikdo jiný než otec tenistky Radek Plíšek.

V předešlých utkáních zůstával pouze na tribuně, tentokrát sestoupil přímo na dvorec kvůli krátké poradě, která byla vzhledem k průběhu zápasu klidná.

Ve druhé sadě si obě tenistky držely svá podání a přestože měla Barty v závěru dva setboly, na řadu přišla zkrácená hra.

Tie-break byl vyrovnaný, stejně jako celý průběh zápasu. V rozhodujících chvílích měla Australanka lepší nervy a zkrácenou hru získala ve svůj prospěch poměrem 7:3.

Plíšková navíc hned na začátku třetí sady přišla o svůj servis a začínalo být zle.

Bouřlivá porada na lavičce

Při další poradě s otcem, za stavu 1:2, už Karolína vztekle mlátila raketou. „Co blbneš? Chovej se normálně, jaký má tohle smysl?“ uklidňoval ji Radek Plíšek. „Jezdi tam jak pila, jako jsi jezdila první set. Nedávej na sebe takový tlak, neboj se prohrát, per to tam!“ nabádal ji k odvážné hře a dodal: „Na.er se, ale zdravě. Ne na mě, ale na ni!“

První zlomové momenty česká jednička zvládla senzačně, když odvrátila za stavu 4:5 tři mečboly v řadě při servisu Australanky!

Set nakonec znovu dospěl do dramatické zkrácené hry a v ní si znovu vedla lépe Barty a zvítězila 7:2.

Zápas zakončila dvojchyba české tenistky:

Karolína Plíšková se tedy na pozici světové jedničky zatím nevrátí.

[blog_program_info id=“17578811″]

V multidimenzi O2 TV Tenis můžete sledovat rovněž vyvrcholení turnaje WTA v Taškentu i podniku ATP v Šen-čenu.