Kopic dotáhl Plzeň za první výhrou! Čeho po Astaně litoval kouč Slavie?

Astana – Slavia 1:1

Slavia v Astaně vlétla na svého soupeře a její vysoké napadání dělalo domácím velké problémy. A vyplatilo se! Na centr Jana Sýkory si totiž naskočil Michael Ngadeu a svou hlavičkou otevřel skóre zápasu.

Michael Ngadeu, Slavia Praha

[blog_embed_video][/blog_embed_video]

Pražané nadále pokračovali ve skvělém výkonu a vytvořili si řadu dalších šancí. Sýkora dokonce z obrovské příležitosti trefil břevno. O chvíli později ho pak napodobil Miroslav Stoch, který svou krásnou střelou trefil tyč.

V závěru poločasu však slávisté polevili a vyrovnání viselo ve vzduchu. A také přišlo. K vyražené střele se nejrychleji dostal Marin Tomasov a střelou přesně k tyči rozburácel domácí publikum.

Ve druhé půli dirigoval tempo hry spíše celek z Kazachstánu. Také Slavia si přeci jenom dokázala vytvořit několik příležitostí, oba celky se ale rozešly smírně po remíze 1:1.

„Mohli jsme po prvním poločase vést i 2:0 nebo 3:0. Kdybychom dali druhou branku, mohli jsme sahat po třech bodech. Bohužel se nestalo. V druhém poločase už Astana zvýšila obrátky, byla velmi nebezpečná a už nás potom skoro k ničemu nepustila,“ hodnotil zápas trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

[blog_program_info id=“17578137″]

Nedělní souboj Slavie s Brnem můžete sledovat na O2 TV Sport a v multidimenzi O2 TV Fotbal:

[blog_program_info id=“17656261″]

Plzeň – Hapoel Beer Ševa 3:1

Západočeši si po rumunském výprasku pořádně spravili chuť v souboji s izraelským soupeřem.

Po necelé půlhodině hry vybídl Jan Kopic ke skórování Milana Petrželu, který se nemýlil:

Hosté dokázali odpověděl v 69. minutě, kdy vyrovnal Anthony Nwakaeme, remízový stav v Plzni ale nepanoval dlouho.

Kopic si po gólové asistenci totiž čtvrt hodiny před koncem připsal i vstřelený gól!

Skóre na konečných 3:1 v samém závěru pečetil Marek Bakoš.