Fotbalový Bolt z Basileje! Obranná hlavička po rohu a gól za 10 sekund

Švýcarský velkoklub s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a kapitánem týmu Markem Suchým v základní sestavě prožil v Lize mistrů snový začátek zápasu. Benfica se ani nestihla rozkoukat a po dvou minutách už prohrávala po gólu Michaela Langa.

Ve dvacáté minutě pak na rozdíl dvou branek zvýšil parádním gólem kamerunský útočník se švýcarským pasem Dimitri Oberlin!

Dvacetiletý hráč ukázkově předvedl to, co od hráčů většinou trenéři vyžadují – nejprve důrazně odhlavičkoval rohový kop hostů ke spoluhráči Renatu Steffenovi, následně okamžitě vysprintoval vpřed.

Steffen míč potáhl po čáře, udělal kličku obránci a poslal dokonalou přihrávku rozjetému expresu Oberlinovi.

Kamerunský mladík, na němž ani trochu nebylo znát, že přesprintoval celé hřiště, v plném běhu převzal míč a ve vápně přesně poslal míč pod vybíhajícím brankářem Júlio Cesarem!

Basilej nakonec Benfiku rozstřílela výsledkem 5:0 a připsala si tři body.