Slavia překonala rekord, ale ztratila body. Ve Zlíně ji srazil Jugasův penaltový faul. Měl být vyloučen?

Pražská Slavia sice vyhrála minulý týden ostře sledované derby se Spartou, ale hned v dalším kole ztratila další důležité body. Ve Zlíně ji o vítězství připravila penalta v závěru zápasu.

I remízou ale překonala ligový rekord neporazitelnosti. Od příchodu Jaroslava Šilhavého na lavičku loni na podzim neprohrála v domácí soutěži už 34 utkání, čímž o jeden zápas překonala dosavadní zápis Sparty.

Nicméně remíza ve Zlíně ji bude hodně mrzet. Dlouho bezbrankový stav zápasu se podařilo Slavii zlomit čtvrt hodiny před koncem, když si po rohovém kopu srazil míč do vlastní sítě Ondřej Bačo.

Jenže šest minut před koncem fauloval paradoxně zlínský odchovanec v dresu Pražanů Jakub Jugas dobíhajícího Dame Diopa.

Trochu s podivem bylo, že za svůj zákrok nedostal i červenou kartu.

Vukadin Vukadinovič pak z penalty vyrovnal na 1:1a stejný fotbalista pak ještě mohl dokonce v nastaveném čase strhnout vítězství na domácí stranu. Tvrdá rána ale jen z boku orazítkovala tyč slávistické branky.

Olomouc smetla Duklu

I v 8. kole pokračovala spanilá jízda fotbalistů Sigmy Olomouc ligovou sezónou. Na domácím hřišti si smlsli na Dukle. Výhru 3:0 zařídili Jakub Plšek, jenž dal dvě branky, a Martin Sladký, který se pro změnu překrásně trefil z dálky. Sigma zůstává v tabulce na druhém místě hned za suverénní Plzní.

Jablonec vykradl Ďolíček

Cenné tři bod z vršovického Ďolíčku odvezl Jablonec. Jediný gól zápasu dal na začátku druhého poločasu pohotově Martin Doležal.

V neděli můžete na O2 TV Sport sledovat šlágr HET ligy mezi Spartou a Teplicemi.

[blog_program_info id=“17475232″]

JAK KOUPIT O2 TV SPORT NA DEN?

Kdo je nejrychlejší hráč ve FIFĚ? Do semifinále se dostal i hráč pražské Sparty!

To je klaun! Brankář Bayernu předvedl nejsměšnější zákrok sezóny a jeho tým ztratil body

Blázen ze Žižkova! Fanoušek šel pěšky na zápas do Pardubic! Trvalo mu to 4 dny!