Trenér pro mě není nejdůležitější osobou, tvrdí Plíšková. Na koho narazí v Tokiu?

„Samozřejmě trenéra potřebuji, ale není nejdůležitější osobou v mém týmu. Můžu hrát dobře i bez kouče,“ řekla Karolína Plíšková před vstupem do turnaje v Tokiu.

Rozchod s trenérem po necelém roce byl přitom velmi překvapivý. Plíšková pod taktovkou Davida Kotyzy vyhrála turnaje v Brisbane, Dauhá a Eastbourne. Po Wimbledonu se poprvé v kariéře stala světovou jedničkou.

Oficiální důvody rozpadu na venek úspěšné spolupráce jsou neshody na strategii jejího dalšího tenisového vývoje.

„Teď je mým hlavním cílem kvalifikovat se na Turnaj mistryň. Může se stát ledacos. Bodové rozdíly jsou minimální, pořadí se může měnit po každém turnaji. Chci hrát dobře, a když se mi to bude dařit, mám šanci být znovu jedničkou,“ dodala Plíšková, současná světová čtyřka.

[blog_poll_start][poll id=“743″][blog_poll_end]

Na turnaji v Tokiu na Plíškovou, která měla v 1. kole volný los, čeká polská tenistka Magda Linette, která figuruje v osmé desítce světového žebříčku.

Vzájemná bilance hovoří jednoznačně ve prospěch Plíškové (5:1), poslední střetnutí na US Open vyhrála česká hráčka jasně 6:2, 6:1.

Start středečního souboje by měl být přibližně v 7:30. Přímý přenos vysílá O2 TV Sport i O2 TV Tenis.

[blog_program_info id=“17373024″]

JAK KOUPIT O2 TV SPORT NA DEN?

Allertová bojuje v Soulu

Na turnaji v Soulu se v zápase 2. kola představí Denisa Allertová. Její soupeřkou bude Richel Hogenkamp z Nizozemska.

Utkání vypukne ve středu po 5. hodině ranní a přímý přenos vysílá O2 TV Sport i O2 TV Tenis.