Slavia ovládla derby, rozhodl Škoda! Jak výhru úžasně korunoval Hušbauer?

[blog_program_info id=“17298951″]

Všechny události první půle spolehlivě zastínila situace z 29. minuty. Brankář Sparty Dúbravka předvedl několik skvostných zákroků, míč se ale odrazil k Milanu Škodovi, který zakončoval zblízka do odkryté branky.

Stoper Costa míč sice vykopl, stál však až za brankovou čárou, kterou podle opakovaných záběrů míč jasně překročil:

První poločas tak skončil bez branek a domácí fotbalisté se mohli cítit ukřivděni.

Na startu druhé půle o sobě dali vědět fanoušci obou táborů a hřiště zahalila mlha:

Zřejmě největší šance Sparty přišla v 66. minutě, kdy centr Biabianyho málem skončil v brance:

Na začátku 71. minuty se Costa a Škoda potkali v další klíčové chvíli – po faulu sparťanského obránce byla odpískána standardní situace pro domácí. Míč si postavil Miroslav Stoch, který poslal nadýchaný míč právě na slávistického hrotového útočníka. Škoda pak vyhrál hlavičkový souboj a míč se od nešťastníka Ondřeje Zahustela odrazil do sítě:

V závěru zápasu dostal druhou žlutou sparťan Costa:

Gólovou třešničku přidal krásnou akcí Josef Hušbauer:

Slavia vyhrála 2:0 a v tabulce se přiblížila vedoucí Plzni. Navíc natáhla sérii ligové neporazitelnosti na 33 zápasů. čímž vyrovnala historický rekord letenského týmu.

Sparta po 7 kolech HET ligy ztrácí na rivala z Edenu 4 body.

Sestřih zápasu:

Červená! Costa derby nedohrál, Bořil přežil s jednou žlutou kartou

Kolik životů má Bořil? Je jako poslanec? Projděte si TOP hlášky ze sítí k pražskému derby

ROZHOVORY po derby: Šilhavý cítil výhru už v kabině, Stramaccioni se omlouval fanouškům