Rosický dojal Letnou! Po 17 letech nastoupil v základu Sparty a hned dal gól!

Prvního prosince roku 2000 nastoupil Tomáš Rosický v základní jedenáctce pražské Sparty naposledy. Tehdy Letenští porazili v derby Slavii na jejím hřišti 3:1 a Rosického v 90. minutě střídal Radek Slončík.

Po 17 letech se bývalý hráč Borussie Dortmund a Arsenalu objevil v rudém dresu od začátku znovu, v utkání 6. kola HET ligy proti Karviné.

Minulou sezónu prakticky celou promarodil a stihl jen slabých 20 minut proti Mladé Boleslavi.

V úvodu probíhajícího ročníku naskočil Rosický celkem pětkrát do hry jako náhradník. Dohromady to ale dělalo „jen“ 116 minut. A když měl jít do základu proti Slovácku před reprezentační přestávkou, skolila ho angína.

Až proti Karviné  ho konečně mohl kouč Andrea Stramaccioni konečně využít už od první minuty – a že to s ním na hřišti je pořádný rozdíl!

Rosický už v prvních vteřinách ukázal obrovský přínos a Stramaccioniho svěřenci i díky němu ihned Karvinou zmáčkli. Počáteční tlak sice hosté přečkali, nicméně v 18. minutě se Sparta přece jen prosadila.

Sám Rosický akci načal, míč prošel na Zahustela a ten poslal balon zpět do šestnáctky a sparťanská desítka poslala míč i s trochou štěstí míč nechytatelně pod břevno! A následná oslava za mohutného burácení fanoušků byla vskutku nádherná…

Utkání Sparta – Karviná můžete sledovat prostřednictvím O2 TV:

[blog_program_info id=“17115674″]

V úterý startuje na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal seriál přímých přenosů z Ligy mistrů. Z prvních dvou hracích dnů uvidíte celkem 8 zápasů živě, zbývající zápasy pak v sestřizích.