Sigma obrala Slavii, ale díky brance rukou! Jak se ke gólu vyjádřil střelec Jemelka?

[blog_program_info id=“17119454″]

V úvodu utkání domácí Sigma mistra zaskočila – už ve 4. minutě se řítil sám na bránu Slavie Tomáš Zahradníček, jenže s vyloženou šancí gólově nenaložil.

A tak o pár minut později zavelel Milan Škoda, jenž si skvěle naběhl za olomouckou obranu a propálil gólmana Miloše Buchtu!

Po inkasované brance ale Sigma nic ze své aktivity neztratila a už po chvíli protáhl Jana Laštůvku Jakub Plšek. Jenže Hanáci se zároveň nedokázali vyvarovat okénkům v obraně a Milan Škoda mohl už v 17. minutě zvyšovat na 2:0. V samostatném nájezdu ale selhal a poslal míč vedle branky!

Sigma tak před koncem poločasu přece jen srovnala – a to hodně hodně kontroverzní brankou. Václav Jemelka se doslova položil do centru kapitána domácích Michala Vepřeka a míč nakonec „navalil“ tělem do branky. Slávisté reklamovali ruku, sudí Karel Hrubeš ale branku po konzultaci s asistentem uznal.

V poločasovém rozhovoru se však střelec branky přiznal. „Odrazilo se mi to do ruky, takže nakonec to rukou trošku bylo,“ řekl férově Jemelka.

[blog_poll_start][poll id=“740″][blog_poll_end]

Na začátku druhé půle mohl poslat Škoda sešívané do vedení podruhé, jenže z bezprostřední blízkosti trefil pouze břevno.

Na poslední dvacetiminutovku pak přišla na hřiště čerstvá posila Tomáš Necid. Ten v útoku doplnil Škodu a v 87. minutě mohl rozhodnout, když se ocitl sám s míčem na malém vápně. Ve vyložené šanci ale zklamal.

V nastaveném čase pak Buchta ještě dvakrát zazářil a Sigma tak vybojovala cenný bod. S 11 body zůstává na třetím místě tabulky za Slavií. Ta má o bod víc, na první Plzeň už ale ztrácí 6 bodů.

A domácí asistent Ladislav Onofrej, který zaskakoval za nemocného trenéra Václava Jílka.

Celý sestřih zápasu:

V úterý startuje na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal Liga mistrů. Sledujte celkem 8 přímých přenosů a sestřihy všech zbývajících utkání!