Ve čtvrtfinále US Open se zrodila další senzace! Roger Federer padl s Juanem Martínem del Potrem ve čtyřech setech 5:7, 6:3, 6:7 a 4:6 a připsal si první letošní porážku na grandslamech.
Argentinec, který v osmifinále zázračně otočil souboj s Dominikem Thiemem, zaměstnával švýcarského favorita dělovými forhendy. Po jednom z nich byl Federer na síti téměř sestřelen! Švýcarský tenista sice bojoval o udržení v zápase, v této důležité chvíli však usoudil, že bude lepší dělové kouli z rakety soupeře raději uhnout: https://twitter.com/cjzer0/status/905638085261742080 [blog_program_info id="17039922"] Na US Open tak nedojde na očekávané semifinále Federer – Nadal. Španělskou světovou jedničku vyzve argentinský hráč, který ve Flushing Meadows triumfoval v roce 2009. Druhou semifinálovou dvojici obstarají Jihoafričan Kevin Anderson a Pablo Carreño Busta ze Španělska.Another INCREDIBLE victory for @delpotrojuan as he defeats Federer 7-5, 3-6, 7-6, 6-4 to reach the #USOpen Semifinals! pic.twitter.com/PSVGcQWICn
— US Open Tennis (@usopen) 7. září 2017
Čistě americké semifinále
Semifinále ženské dvouhry bude po vypadnutí Petry Kvitové i Karolíny Plíškové v ryze americké režii. V rámci čtvrteční „night session“ proti sobě nastoupí Venus Williams a Sloane Stepehns, následovat bude souboj Coco Vandeweghe s Madison Keys. [blog_program_info id="17064760"]Přečtěte si taky:
S Federerem trénoval chlapec, který překonal rakovinu. Všechny nadchl TENTO úder
Plíšková nevyužila setbol a končí ve čtvrtfinále. Kdo se stane novou světovou jedničkou?
Deblistky září v New Yorku! Český tenis má jisté zastoupení ve finále US Open
Foto: reprovideo (mm)
Sdílet