Sbohem, mistrovství světa! Češi dostali v Severním Irsku poslední ránu

Trenér české reprezentace udělal oproti utkání s Německem v základní sestavě jedinou změnu. Jana Kopice na pravé straně nahradil Ladislav Krejčí, který ale nutno podotknout díru do světa neudělal.

Už ve 28. minutě se Severní Irsko dostalo do vedení! Centr od rohového praporku odvrátil Marek Suchý, ale míč se vrátil zpátky do šestnáctky, kde se k hlavičce dostal Jonny Evans, který hlavou otevřel skóre:

Aby toho nebylo málo, tak 4 minuty před koncem prvního poločasu se domácí trefili podruhé a Severní Irsko se přiblížilo druhému místu ve skupině.

K zahrávání přímého kopu se postavil Chris Brunt, který míč parádně zatočil kolem zdi přesně k pravé tyči. Tomáš Vaclík se natahoval marně:

Druhý poločas i přes zvýšenou aktivitu české reprezentace branku nepřinesl.

Výhra Severního Irska 2:0 tak definitivně zajistila ostrovanům druhé místo v kvalifikační skupině C.

Česká republika se na šampionát do Ruska nepodívá.