Dojatá Kvitová! Favoritku US Open poslala domů a postoupila do čtvrtfinále

Petra Kvitová v úvodních třech vystoupeních na letošním US Open neztratila ani set, vstup do osmifinálového klání se jí však nevyvedl.

Úvodní brejk zápasu přišel ve čtvrtém gemu, kdy Kvitová udělala několik zbytečných chyb. Garbiňe Muguruza poté šla do trháku 4:1 a zdálo se, že má otěže ve svých rukou.

Jenže česká tenistka pak s obtížemi uhrála šestý gem na servisu a následně se dostala ke své první šanci!

Kvitová využila hned první brejk, snížila na 3:4 a následně podržela další podání přes shodu, čímž vyrovnala na 4:4.

Letošní vítězka Wimbledonu a světová trojka byla rázem pod tlakem! Španělka nezvládla 11. gem na podání a Kvitová šla za stavu 6:5 podávat na vítězství v úvodním setu.

Muguruza ale zmobilizovala své síly a sadu dotáhla do zkrácené hry.

V tiebreaku udělala Španělka osudovou chybu, když snadný volej poslala do autu. Kvitová na síti naopak při setbolu nezaváhala a vyhrála 7:4.

Petra Kvitová

Muguruza vstoupila do druhé sady lépe a prorazila servis české soupeřky, následovala ale série čtyř gemů pro Kvitovou a Češka měla nakročeno do čtvrtfinále.

Za stavu 5:3 Kvitová podávala na postup a díky třem odvráceným brejkbolům mohla slavit velké vítězství 7:6 a 6:3!

„Hodně to pro mě znamená. Tvrdě jsem makala, abych se vrátila a zase si zahrála na velkých kurtech. Děkuji svému týmu,“ řekla tenistka, která se na kurty vrátila po přepadení a operaci pořezané ruky.

„Nedokážu najít správná slova, protože jsem prožila těžké měsíce a nevěděla jsem, jak tahle cesta skončí. A výhra na takovém kurtu je jako pohádka,“ dodala dojatá Kvitová.