Když Nadal zlomí prokletí. Přítelkyně přijímala gratulace po prvním brejku!

V zápase 3. kola mužské dvouhry US Open se potvrdilo, že favorité nemají v New Yorku na růžích ustláno.

Rafael Nadal prohrál s Leonardem Mayerem, který se do hlavní soutěže dostal jako lucky looser, úvodní sadu 6:7. Ani ve druhém setu to nevypadalo na rychlý obrat.

Když Mayer, 59. tenista světového žebříčku, odvrátil celkově 13. brejkbol zápasu, zdálo se, že je s trápícím se Nadalem zle.

Na 14. pokus to ale přece jen vyšlo a Španěl slavil, skoro jak kdyby vyhrál celý turnaj:

Dlouholetá přítelkyně Rafy Xisca, která si už dělala vrásky, přijímala gratulace. Takhle to vypadá, když vám spadne velký kámen ze srdce:

„Není to radost po vítězství v zápase nebo v setu. Pouze po prvním brejku v utkání.“

A skutečně, byl to zlomový bod zápasu. Nadal od té chvíle ztratil jen 5 gemů a vyhrál ve čtyřech setech 6:7, 6:3, 6:1 a 6:4.

„Samozřejmě, že jste ve stresu, když máte šanci na brejk skoro každý game, ale nejde to. Proto zneklidníte,“ vysvětlovala světová jednička po zápase.

V osmifinále US Open Nadal narazí na přemožitele Tomáše Berdycha, Ukrajince Alexandra Dolgopolova.

[blog_program_info id=“16909160″]

Dojde na souboj s Federerem?

Čím dál víc se tak přibližuje semifinálový střet Nadala s Rogerem Federerem, jelikož Švýcar tentokrát ve třech setech zdolal Feliciana Lópeze 6:3, 6:3 a 7:5 a v dalším kole bude hrát s Němcem Philippem Kohlschreiberem.