Limberského parádní bomba! Baník srazil do kolen sváteční střelec

Pavel Vrba se možná i vinou náročného programu z posledních dnů rozhodl pozměnit sestavu. Do ligového utkání proti Baníku nastoupilo hned sedm hráčů, kteří v základní sestavě v předkole Evropské ligy s Larnakou chyběli.

Ostravané se v první půli snažili odrážet nápor soupeře a byli do jisté míry úspěšní. Rozbít obranu soupeře se Vrba rozhodl dvojím střídáním. Do hry přišli David Limberský a Daniel Kolář. Tento tah se později ukázal jako rozhodující.

Byl to právě Limberský, který v 64. minutě potěšil domácí fanoušky. A nutno dodat, že jeho provedení nemělo chybu. Zpoza šestnáctky napřáhl svojí pravačkou a vymetl šibenici i s drobnou tečí bránícího hráče:

„Měl jsem dvě myšlenky. První byla, že budu centrovat, ta druhá, že budu střílet. Rozhodl jsem se pro střelu, bylo to tam docela otevřené. Z gólu mám radost, protože jsem sváteční střelec,“ citoval Limberského iSport.cz.

Později přidali branky také Michael Krmenčík a Kolář, který uzavřel skóre na 3:0.

Viktoria zůstává stále suverénní a bez ztráty kytičky vede ligu s 15 body o čtyři body před druhou Slavií.