Plíšková vypadla v semifinále. Kde byly důvody porážky? Přijde o post světové jedničky? Rozhodne se dnes na O2 TV Sport

Česká tenistka Karolína Plíšková neobhájí titul z turnaje v Cincinnati z loňské sezóny. V semifinále nestačila na Španělku Garbiňe Muguruza.

Se soupeřkou, kterou předtím porazila šestkrát v řadě, tentokrát prohrála ve dvou setech 3:6 a 2:6.

[blog_program_info id=“16577081″]

Španělka tahala za delší konec téměř po celý zápas. Po prohrané první sadě Plíšková měla největší šanci na zvrat na začátku druhého setu, kdy si vypracovala hned tři brejkboly. Žádný ale nedokázala využít.

Místo toho ztratila vlastní servis za stavu 2:3 a pak ještě v závěrečné hře celého utkání. Plíšková sice dokázala odrazit čtyři mečboly soupeřky, popáté to už ale nezvládla.

Šafářová dosedla na deblový trůn! Česko má dvě světové jedničky! Jak originálně gratuloval Štěpánek?

Organizátoři v Cincinnati připravili Plíškové peklo! Zvládne krutý dvojboj?

Jmenuju se Robin! Jak tenista Haase setřel fanouška a rozesmál Federera?

„Nehrála jsem svůj nejlepší tenis. Po včerejšku (Plíšková musela odehrát v pátek dva zápasy za sebou – pozn. red.) jsem měla málo energie. Přece jen to byl tři zápasy ve 24 hodinách,“ konstatovala Plíšková vyrovnaně a pochválila soupeřku.

„Hrála dnes dobře, moc nekazila a samozřejmě dobře podávala. Zasloužila si vyhrát, ale ode mě to rozhodně nebyl nejlepší výkon,“ pokračovala Plíšková v hodnocení zápasu.

„Všechno začalo už v prvním gemu, kdy jsem ztratila podání. Ve druhém setu jsem měla nějaké šance, ale nenaložila jsem s nimi dobře,“ dodala.

Karolína Plíšková. Foto: Reuters Karolína Plíšková. Foto: Reuters Karolína Plíšková. Foto: Reuters

O světové jedničce rozhodne finále

Pro Plíškovou porážka znamená, že udržení pozice světové jedničky už nemá ve svých rukou.

Po pěti týdnech na trůnu ji může sesadit Rumunka Simona Halep. Ta hraje ve velké formě. V semifinále rozdrtila Američansku Sloane Stephens 6:2, 6:1 a k posunu do čela žebříčku jí chybí jediná výhra.

Finále turnaje v Cincinnati Garbiňe Muguruza vs. Simona Halep můžete v neděli sledovat v přímém přenosu na O2 TV Sport.