Plzeň přežila harakiri v obraně a porazila Larnaku! Jak krásně se z trestňáku trefil Bakoš?

Přes deset tisíc diváků vidělo v Plzni hrůzostrašný úvod. Především domácí obrana předváděla šílené věci.

První chybu Romana Hubníka potrestali hosté z Kypru dokonce gólem. Střelcem byl Acoran.

Po další hrubici Limberského naštěstí na brankové čáře zaskočil za překonaného Hrušku proti Tričkovskému stoper Tomáš Hájek. Při rohovém kopu pak znovu proti hlavičce Tričkovského zasáhl sám Aleš Hruška.

To už byl stav zápasu 1:1. z trestného kopu přenádherně vyrovnal Marek Bakoš, který chvíli přestím zahodil tutovku tváří v tvář brankáři. Lahůdkou ze standardky si ale koupil dokonalý odpustek.

A také vrátil Viktoriány do zápasu. Po pěkné kombinaci a efektní otočce se prosadil ještě do poločasu Daniel Kolář.

Ve druhé půli si pak Plzeň ještě o něco vylepšila pozici do odvety. Rukou zahrál obránce Laban a kopala se penalta. Trenér Pavel Vrba z toho měl takové nervy, že se raději nedíval.

Marek Bakoš ale z pokutového kopu upravil ranou doprostřed na konečných 3:1.

Na Kypru ale ještě bude muset Viktoria o postup příští týden zabojovat.

„Kdyby nám dal soupeř druhý gól, tak ten zápas vypadal jinak a všichni bychom teď seděli v šatně se sklopenými hlavami a bavili jsme se o tom, jak jsme si zkomplikovali život. O to víc si cením, jak to nakonec dopadlo,“ konstatoval trenér Vrba do kamery České televize.