Neuvěřitelné! Sparta v Liberci neudržela vedení proti devíti! Co na to řekl kouč Stramaccioni?

V Liberci sehráli fotbalisté pražské Sparty zápas, na který se bude dlouho vzpomínat.

Ve 27. minutě se o úvodní branku postaral Martin Frýdek. Z levé strany přilétl před libereckou branku přesný centr od Eldara Čiviče, který Frýdek bez potíží doklepl do sítě.

Martin Frýdek. Foto: Facebook AC Sparta Praha

Ve druhém poločase se na stadionu u Nisy rozjel málo vídané karetní vystoupení. Padlo hned 10 žlutých karet a k tomu 2 červené!

V 55. minutě byl po druhé žluté za protesty vyloučen Ondřej Kúdela. A hned za dvě minuty svého spoluhráče do kabin následoval Milan Kerbr, když zastavil unikajícího Jonathana Biabianyho.

Liberec protesty. Foto: reprovideo O2 TV Sport

Van Kessel urazil Zlín! Nechtěl jsem hrát na vesnici! Co ještě řekl v rozhovoru v Anglii?

Nejsrandovnější červená karta, co jste viděli? Za co vyloučili v MLS Brazilce Kaká?

Takhle pálí „pan Kokeš“! Podívejte se na nádherný gól Ondřeje Vaňka za Ufu!

I v devíti mužích se Liberci přesto podařilo vyrovnat. V 63. minutě vyrobil hrubku brankář Sparty Tomáš Koubek. Střelu Romana Potočného z trestného kopu neudržel, naopak ji vyrazil přímo k Radimu Breitemu, který neměl problém trefit odkrytou branku.

Sparta ve zbývající půlhodině rozdílovou branku vstřelit nedokázala, naopak ještě sama přišla o Eldara Čiviče vyloučeného za dva fauly.

„Měli jsme šance rozhodnout zápas, ale neudělali jsme to. Nevím, co se to stalo po červených kartách. To byl čas, kdy jsme měli rozhodnout a dát gól na 2:0,“ vykládal po zápase v rozhovoru trenér Sparty Andrea Stramaccioni.

Andrea Stramaccioni, David Sobišek, rozhovor pro O2 TV Sport. Foto: reprovideo O2 TV Sport

„Místo toho jsme znovu udělali chybu a dostali gól na 1:1. Navíc jsme pak doplatili i na chybu asistenta, který nám upřel gól po přihrávce Zahustela,“ poznamenal k situaci, kdy sudí chybně odmávali ofsajd a neuznali gól Sparty na 2:1.

To liberecký Jindřich Trpišovský ocenil heroický výkon svých hráčů i podporu fanoušků na stadionu u Nisy.

„Něco takového se mi stalo poprvé a ještě proti Spartě. Zdálo se mi, že jsme byli lepší po celé utkání. Dostali jsme jeden hloupý gól po centru. To, co se stalo ve druhé půli je zásluha skvělých fanoušků. Atmosféra tady byla lepší než na Evropské lize,“ řekl.

Celé utkání si můžete pustit prostřednictvím O2 TV!