Olomoučan Chorý zazdil v Plzni tutovku, Pilař rozhodl polonůžkami! Jaký nářez dostal Baník?

Plzeň – Olomouc 1:0

Souboj prvního s druhým, to byl dost nečekaně v Plzni souboj domácí Viktorie se Sigmou Olomouc, která plní po postupu roli nováčka.

Ve Štruncových sadech však ukázala, že ne náhodou měla po dvou kolech plný počet šesti bodů. Hlavně v prvním poločase se postavila favoritovi nebojácně a vytvořila si i několik velkých šancí.

Kdo ví, jak by zápas vypadal, kdyby některou z nich útočník Tomáš Chorý, o nějž údajně projevila zájem pražská Slavia, proměnil.

Místo toho udeřili po změně stran domácí. A byla to velká sláva i paráda. Václav Pilař byl na hřišti sotva 10 minut, když se perfektně položil do přetaženého centru a uklidil balon k tyči.

Pro exreprezentanta sužovaného v posledních letech mnoha zraněními to byl první ligový gól od května 2015.

Tragický start Chelsea! Schytala trojku od Burnley, dohrávala v devíti! Poškodil ji sudí?

Poláci dali nejsměšnější gól nové sezóny, pak ale ukázali obdivuhodné fair play!

Van Kessel urazil Zlín! Nechtěl jsem hrát na vesnici! Co ještě řekl v rozhovoru v Anglii?

Slovácko – Ostrava 5:2

Podstatně méně se vedlo druhému nováčkovi. Ostravský Baník po výhře v Brně a bezbrankové remíze s mistrovskou Slavií schytal debakl v Uherském Hradišti.

Hned 6 branek padlo v prvním poločase. Slovácko vedlo za 22 minut 3:0. Z penalty pak snižoval na 3:2 i Milan Baroš. Blíž už se ale Baník nedostal. Dvakrát se za domácí trefil mládežnický reprezentant Marek Havlík.

Brno – Bohemians 0:0

Zbrojovka se dočkala prvního bodu. Na domácím hřišti ale pouze remizovala s Bohemians 0:0. Na druhou stranu Klokani, konkrétně Jan Kuchta, zahodili dokonce penaltu.

V neděli sledujte na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal šlágr HET ligy Liberec – Sparta.