Dal gól a zuřil. Proč Lord Bendtner místo oslavy seřval spoluhráče?

Dánský útočník Niklas Bendtner opět ovládl novinové titulky a dostal se do středu pozornosti – opět to nebylo (jen) kvůli fotbalovému umění, avšak kvůli bizarní oslavě vstřelené branky.

Čím zaujal „Lord Bendtner“ tentokrát?

Ubíhala poslední čtvrthodina ligového utkání osmnáctého kola norské nejvyšší soutěže a domácí Rosenborg Trondheim vedl nad Kristiansundem 2:1 – druhý gól zaznamenal z penalty právě Bendtner. Stejný hráč 15 minut před koncem zvýšil na 3:1 po kuriózním pinballu ve vápně!

Dva šťastné odrazy předcházely Bendtnerově druhé brance – nejprve u autové čáry pomohlo nastřelení domácího hráče k pokračování útočné akce, následně ve vápně doputovala k Bendtnerovi odražená střela Milana Jevtoviče. Brzy třicátník Bendtner neměl problém balon dopravit do brány, namísto gólové radosti však Jevtovičovi pořádně vyčinil!

Mohutnou gestikulací se Bendtner hlásil o balon již několik vteřin před zakončením – míč k němu však nepřišel přímo z kopačky spoluhráče a museli vypomoct hostující obránci. Ačkoliv se okolo Lorda následně seběhli spoluhráči, jako první si namísto gólové euforie vyříkal situaci s útočným parťákem.

Směšná penalta? Morata pohořel na Čechovi, Batshuayi vyprskl smíchy!

Vzpoura proti kouči v přímém přenosu! Hráč Norwiche nakonec dostal pochvalu

Feyenoordu sebrali gól a nařídili proti němu penaltu. Zásah videa rozvířil emoce

Krásná asistence

Hlavní hrdina zápasu se jen o minutu později zachoval jako příklad hodný následování. Hned po rozehrání vybojoval někdejší talent Arsenalu míč a jeho nezištnou přihrávku zužitkoval čtvrtým gólem právě Jevtovič.

Bendtnerova štace v Norsku zatím klape bez problémů – v 17 zápasech vsítil 8 gólů a zhruba v polovině norské soutěže stojí jeho Rosenborg o 5 bodů v čele ligové tabulky.

Zdá se, že bývalý hráč Arsenalu, Sunderlandu nebo Juventusu po nemilém vyhazovu z Wolfsburgu dokázal úspěšně oživit svou kariéru.