Slavia vydřela postup! V Borisově ho protrpěla do poslední vteřiny! Jakými chybami deptala fanoušky?

Odvetný zápas v Borisově Slavia prohrála 1:2, ale dál ji posunula zlatá hlavička Milana Škody.

[blog_program_info id=“16355136″]

Na rovinu je nutné si přiznat, že to byl od Slavie hodně nervózní výkon, přestože si přivezla náskok 1:0 z Prahy.

Domácí BATE bylo především v prvním poločase výrazně aktivnější a manko z prvního zápasu brzy lacino smazalo.

Hned v páté minutě selhala celá defenziva. Jugas, Ngadeu-Ngadjui, Deli ani Laštůvka nedokázali zabránit ve skórování Nikolaji Signevičovi.

Slzy v očích! Jak se šéf Slavie Tvrdík rozvášnil po postupu na Twitteru?

To jsem ještě neviděl! Jaký moment naštval hrdinu Slavie Milana Škodu?

Těsně před poločasovou přestávkou však veledůležitý gól obstaral tradiční slávistický spasitel. Na přesně kopnutý roh Dannyho se nejvýše vyšrouboval Milan Škoda a přesnou hlavičkou zchladil běloruské tribuny!

Ovšem jen na  malou chvíli.

Těsně po poločase totiž zmatky v obraně Slavie pokračovaly – Laštůvka neudržel dalekonosnou ránu a vyrazil ji pouze před sebe do vápna. Balon následně nedokázal odklidit nikdo z obránců a odražený míč napálil z první do sítě parádní ranou Igor Staševič. Ze druhé půle uběhlo sotva pětadvacet sekund.

Tlak Borisova byl sice trvalý, ale spíše platonický, a tak se Slavia probránila až do závěru. Až v poslední minutě nastavení nebezpečně z hranice vápna pálil Mirko Ivanič, ale jeho dělovka se mezi tři tyče těsně nevešla a Pražané díky tomu mohli oslavovat postup!

Slavia zvládla první cíl letošní sezony, vybojovala si jistotu evropských pohárů v podzimní části. Ke chvále je ale daleko.