Dani Alves nadchl výstavním přímákem a překonal Zlatana Ibrahimoviče. V čem je Brazilec lepší?

Fotbalisté Paris Saint-Germain v utkání o francouzský superpohár zvítězili v marockém Tangeru nad úřadujícím ligovým šampionem AS Monaco 2:1.

Svěřenci kouče Unaie Emeryho sice v utkání francouzského superpoháru po prvním poločase prohrávali po brance Djibrila Sidibeho, ale po změně stran zavelela k obratu letní posila PSG Brazilec Dani Alves.

Fotbalista, který do Paříže přišel v létě z Juventusu Turín nejprve v 51. minutě vyrovnal bravurní střelou z přímého kopu z více než 25 metrů.

El Clásico ozdobil brejk Realu z učebnice! Asensio potřeboval 11 vteřin. Výhru však slaví Barca!

Neuvěřitelná bomba! Slovinský Roberto Carlos se s tím nepáral a uchvátil internet!

Omluva do Teplic, chceme fair play! Reakce šéfa Slavie Tvrdíka na Twitteru rozdělila fanoušky

O dvanáct minut později stál u zrodu rozhodující akce zápasu, které dal gólovou tečku Adrien Rabiot.

Pařížané získali superpohár posedmé v klubové historii a už popáté v řadě (2013-2017). Chybí jim jediný úspěch, aby vyrovnali nejlepší bilanci, kterou drží Lyon. Superpohár byl pro oba týmy generálkou na nový ročník nejvyšší francouzské soutěže, který začíná příští víkend.

Pokořený Zlatan

Dani Alves se díky dalšímu získanému poháru stal rekordmanem s nejvíce trofejemi (34), pokud jde o aktivní hráče. Brazilský veterán předčil svého někdejšího spoluhráče z Barcelony Zlatana Ibrahimoviče.

Před Alvesem jsou momentálně už jen Ryan Giggs, Egypťané Ibrahim a Hossam Hassanové a další Brazilec Maxwell, který v PSG ukončil v létě kariéru.

Nenechte si ujít šlágr 1. kola HET ligy Sparta – Bohemians Praha (neděle, 18.30). Sledujte O2 TV Sport!