Kalas znovu míří na hostování do Fulhamu! Jaká krásná slova o něm klub napsal?

Český reprezentační obránce Tomáš Kalas odehrál na hostování ve Fulhamu celou minutou sezónu, v 38 zápasech vstřelil jeden gól.

Nyní na stadion Craven Cottage míří znovu. Chelsea, se kterou Kalas podepsal nový kontrakt na čtyři roky, jej do druhé ligy zapůjčila na další rok.

„Je nám potěšením přivítat Tomáše Kalase zpátky ve Fulhamu,“ uvedl na klubovém webu místopředseda Fulhamu Tony Khan.

„Tomáše si opravdu vážíme, protože v minulé sezoně za nás opravdu bojoval, což dokázalo nejen jeho ohromné dovednosti, ale i skvělé srdce a odhodlání. Jsme velice nadšeni, že se stal znovu jedním z nás a doufáme, že to bude skvělá sezona,“ doplnil Khan.

Tomáš Kalas. Foto: Twitter

Obří pocta pro ZLATANA. Vyobrazili ho na švédské tisícovce!
Italský reprezentant míří do Sparty! Co prozradil kouč Stramaccioni?
Nechtěli ho ve Spartě, teď si splnil sen. Jak Mazucha vítají v Anglii?

Do áčka Chelsea jen na skok

Kalas přestoupil do Chelsea z Olomouce už v roce 2010 ve svých sedmnácti letech. Do sestavy se ale trvaleji neprosadil.

Za áčko odehrál v základní sestavě jen dva zápasy v éře Josého Mourinha. Jedním z nich bylo slavné vítězství 2:0 na hřišti Liverpoolu, který porážkou ztratil šanci na mistrovský titul.

Tomáš Kalas, Steven Gerrard (Liverpool - Chelsea). Foto: zimbio.com

Jinak úspěšně hostoval v nizozemském Arnhemu, Middlesbrough i naposledy Fulhamu, příliš se naopak nepovedl půlrok v bundesligovém Kolíně nad Rýnem.

Letos to vypadalo, že by přece jen mohl dostat určitý prostor. Do Aston Villy odešla klubová legenda John Terry a na hostování do Stoke zamířil další střední obránce Kurt Zouma.

kurt zouma chelsea

Když ale Chelsea získala z AS Řím německého obránce Antonia Rüdiger, nevěstilo to pro olomouckého rodáka nic dobrého.

Kalas ještě odjel s Chelsea na asijské turné, zahrál si 13 minut v zápase s Arsenalem.

Kouč Antonio Conte se ale nakonec rozhodl 24letého fotbalistu znovu pustit za herní praxí jinam.

O2 TV Fotbal v tomto týdnu nabízí celou řadu přímých přenosů.