Dojemné loučení po 11 letech! Jak Szczesny málem rozplakal fans Arsenalu?

Wojciech Szczesny přestoupil do Arsenalu v roce 2006 z Legie Varšava. Během následujících devíti let se z juniorky přes pozici trojky a dvojky vypracoval až na gólmana č. 1, o toto postavení jej však předloni připravil Petr Čech, kterého se jako nepotřebného zbavila Chelsea.

Szceszny tak zamířil na dvouleté hostování do AS Řím, kde se mu relativně dařilo – rozhodně dost na to, aby jej za 10 milionů eur vykoupil italský šampion Juventus Turín, kde by časem mohl nahradit 39letého Gianluigiho Buffona.

View this post on Instagram

New challenge, new number! #23

A post shared by Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1) on

Ačkoliv Szczesny nastoupil za Arsenal naposledy v květnu 2015 při vítězství ve finále FA Cupu nad Aston Villou, svým vzkazem na rozloučenou zaručeně dojal nejednoho fanouška Gunners.

View this post on Instagram

I remember being a young boy in Poland, watching David Seaman, Thierry Henry, Dennis Berkamp and others play for Arsenal. Never in my wildest dreams did I think I would get a chance to play for the club I supported as a little kid. When I was approached by Arsenal in 2005 my world changed forever. I began my journey as a 16 year old boy at the Arsenal's academy, trying to one day become a first team player, going out for evening runs in East Barnet with Jack Wilshere. Little did we know then, that couple years later we'd beat Barcelona in the Champions League and wear the no.1 and no.10 shirts. It has been over 11 years since I became an Arsenal player and I never thought the day I leave this club would come. Everything that I am and everything that I have, I owe to Arsenal, Arsene Wenger, Liam Brady, David Court, Bob Arber, Steve Bould, Neil Banfield, Mike Salmon, Tony Roberts, Gerry Peyton, Pat Rice and many others. Words can't describe my gratitude to these people and love for this club. Today I move on, ready for the new challenge in my life, taking with me only the good memories and bag of expierience. I leave hopeful that those days of Berkamp,Henry, Seaman and others are soon to return to Emirates Stadium and Arsenal get back to winning the Premier League. I may not be an Arsenal player no more but I will carry the Arsenal name with me wherever I go and I will do so with great pride. Once a Gunner, always a Gunner! ❤

A post shared by Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1) on

Celý vzkaz Szczesného na instagramu:

„Vzpomínám si, když jsem jako malý kluk v Polsku sledoval Davida Seamana, Thierryho Henryho, Dennise Bergkampa a další hráče Arsenalu. Nikdy, ani v nejdivočejších snech, mě nenapadlo, že dostanu šanci hrát za klub, kterému jsem jako malý fandil.

Když mě v roce 2005 Arsenal oslovil, můj svět se navždy změnil. Začal jsem svou cestu jako šestnáctiletý kluk v akademii Arsenalu a usiloval o to dostat se jednoho dne do áčka. S Jackem WIlsherem jsme tehdy chodili společně běhat po East Barnetu. Kdo by tušil, že o pár let později porazíme Barcelonu v Lize mistrů s čísly 1 a 10 na zádech.

Už je to přes 11 let, co jsem se stal hráčem Arsenalu, a nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že přijde den, kdy tenhle klub opustím. Za všechno, čím jsem a co mám, vděčím Arsenalu, Arsenu Wengerovi, Liamu Bradym, Davidu Courtovi, Bobu Arberovi, Stevu Bouldovi, Neilu Banfieldovi, Miku Salmonovi, Tony Robertsovi, Gerrymu Peytonovi, Patu Riceovi a mnoha dalším. Slova nemohou popsat mou vděčnost těmto lidem a lásku k tomuto klubu.

Dnes se posouvám dál, jsem připraven na nové životní výzvy a odnáším si jen dobré vzpomínky a ranec zkušeností. Odcházím s nadějí, že dny Bergkampa, Henryho, Seamana a dalších se na Emirates Stadium brzy vrátí a Arsenal opět vyhraje Premier League. Možná už nejsem hráčem Arsenalu, avšak jméno Arsenalu si s sebou ponesu všude, kdekoliv budu, a budu tak činit s obrovskou pýchou. Jednou Gunner, navždy Gunner.“

Stanice O2 TV Fotbal do konce týdne nabízí další přímé přenosy. Ať už jde o přípravný zápas, nebo 1. kolo rakouské bundesligy.

Sobota 16.55 Marseille – Glasgow Rangers příprava
Neděle 16.25 Altach – Austria 1. kolo rakouské bundesligy

[blog_program_info id=“15961330″]

V příštím týdnu je pak vedle další přípravy na programu přímý přenos z předkola Ligy mistrů Slavia – BATE Borisov (úterý 25. 7., 19.00), nebo 1. kolo domácí HET ligy Sparta – Bohemians (neděle 30. 7., 19.00).

Foto: Instagram (tom)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru