Blázinec! Mourinho si vyžádal červenou kartu pro Valenciu! Rozhodčí ho chtěl jen vystřídat

Přesto se to v přípravném utkání na americkém turné stalo.

V duelu Manchesteru UnitedRealem Salt Lake vedli Rudí ďáblové 2:1, po parádním premiérovém gólu Romela Lukaka v dresu Red Devils.

V 66. minutě Antonio Valencia nešetrným zákrokem poslal k zemi Sebastiana Sauceda.

Přestože z prvních záběrů nevypadal faul nijak hrozivě, pohledy z jiných úhlů ukázaly, jak „kvalitní“ ekvádorská kosa byla. Soupeře vzala pěkně zhurta přes obě nohy.

Sparta ukázala dres pro novou sezónu? Fanoušci našli i nedostatky! Jak se líbí vám?
Diego Costa na dovolené pařil v dresu Atlética! Jaký neuctivý vzkaz poslal Contemu?
Nechcete Schicka? Prodáme ho někomu jinému! vyhrožuje Juventusu šéf Sampdorie!

Nebylo divu, že se rozhodčí duelu rozhodl Valenciu poslat ze hřiště. Jelikož se ale jednalo jen o přípravný zápas, nabídl manažerovi United José Mourinhovi, aby Valenciu vystřídal.

Portugalec však zvolil netradiční řešení a na posledních 25 minut poslal svůj tým do deseti.

Uznal snad věčný stěžovatel na rozhodčí, že tentokrát měl arbitr pravdu? Ani náhodou!

„Rozhodčí mi nabídl, abych Valenciu vystřídal, ale neudělal jsem to, protože jsem s tou kartou nesouhlasil. Saucedo, myslím, že tak se ten chlapec jmenuje, hrál ve druhém poločase a měl tam několik opravdu nebezpečných věcí,“ řekl Mourinho po zápase novinářům.

José Mourinho. Foto: thesportbible.com

Nebezpečnými věcmi, o nichž mluvil, myslel Mourinho především zranění španělského záložníka Juana Maty, který vynechá derby s Manchesterem City, který v Americe čeká United v dalším duelu v pátek.

„Chápu, že mladí hráči jsou nadšení, že hrají proti Manchesteru United, ale je to přátelské utkání. To by se mělo hrát trochu jinak,“ postěžoval si tradičně Mourinho. „Ale je to jen příprava, je to OK. Vyzkoušet si hru o deseti pro nás bylo přínosné,“ dodal.

Manchester i v oslabení dovedl zápas do vítězného konce.

Celé utkání si můžete pustit na O2 TV Fotbal ze záznamu v pátek od 23.00.

Přímé přenosy nabízí O2 TV Fotbal z dalších přípravných zápasů i ze začátku ligových soutěží.