Zachránce Simon Deli! Slavia po Celtiku remizovala i s Krasnodarem

[blog_program_info id=“15537490″]

Přípravné utkání Slavie proti Krasnodaru budilo pozornost především proto, že se jednalo o první start hvězdné portugalské akvizice Dannyho v dresu sešívaných.

Slavia Krasnodar Danny

Proti vesměs béčkové sestavě Krasnodaru se kromě bývalého kapitána Zenitu Petrohrad (jenž navlékl kapitánskou pásku i v tomhle utkání) představily také další zahraniční posily Halil Altintop a Ruslan Rotaň.

Už ve 21. minutě se ale hráči Krasnodaru dostali po laciné chybě slávistické obrany do vedení.

Gólman Přemysl Kovář neudržel relativně snadnou střelu Mihaila Rističe a Magomed Suleymanov se z pohotové dorážky nemýlil.

Hned vzápětí mohlo být ještě hůř, když Kovář neudržel míč podruhé – tentokrát měl ale více štěstí.

Po hodině hry mohl Suleymanov navýšit náskok ruského celku už na dva góly, z přímého kopu ale trefil pouze břevno. Minutu před koncem se pak z protiútoku trefil Ivan Ignatyev, nicméně branka nebyla kvůli ofsajdu uznána.

A tak v posledních vteřinách zápasu zaúřadovala aktivní Slavia!

Josef Hušbauer zahrál nakrátko roh na Micka van Burena a ten našel před brankou Simona Deliho, který krásnou hlavičkou srovnal na konečných 1:1.

„Myslím si, že jsme byli lepším týmem, hráli jsme kombinační fotbal. Poměrně se nám dařilo dostávat do šancí. Bohužel, jsme jich měli hodně, měli jsme jich ale proměnit mnohem více. Nicméně jsem rád, že nakonec tu zaslouženou odměnu v podobě jednoho gólu jsme trefili v 90. minutě,“ uvedl na klubovém webu Slavie trenér Jaroslav Šilhavý.

Další zápas na soustředění v Rakousku čeká Slavii ve středu proti West Bromwich Albion.