Skvělý vstup do EURA! Jak Turyna dvěma góly zařídil výhru U19 nad Švédskem?

Úvodní zápas na mistrovství Evropy mají za sebou čeští reprezentanti do 19 let. Proti Švédsku ho zvládli výtečně – zvítězili 2:1.

V gruzínské metropoli Tbilisi se o obě branky postaral Daniel Turyna. První gól vstřelil na konci první půle po centru Libora Holíka.

Další přidal útočník, jenž uplynulou sezonu strávil na hostování ve slovenské Senici, v 57. minutě, když uklidil do sítě odražený míč z hranice šestnáctky.

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka dovolili Švédům snížit až v 77. minutě, kdy se trefil Viktor Gyökeres.

Messi se oženil. Jak to slušelo nevěstě? Které hvězdy dorazily? A jaké si přál svatební dary?
Nejsměšnější trestňák všech dob? Jak Dybala z Juve vyzrál na nevídanou obranu?
Chtěl přestoupit do Edenu? Český brankář Žiliny udělal proti Slavii nevídaný kiks!

Severský soupeř v závěru vyvinul neskutečný tlak a snažil se o vyrovnání. Skvělé zákroky si připsal Martin Jedlička. U jednoho z nich odkopával míč do bezpečí Michal Sadílek a trefil tyč vlastní branky. Těsné vítězství čeští talenti i s trochou štěstí uhájili.

Sestřih zápasu:

K druhému zápasu Česká republika nastoupí proti favorizovanému Portugalsku (středa, 18.00) a skupinu bude uzavírat s domácí Gruzií (sobota, 18.00). Do semifinále postupují dva celky.

Přímé přenosy z ME U19 můžete sledovat také prostřednictvím O2 TV na stanici Eurosport.