Bláznivé penalty na malém Euru: Gólman Německa vytasil na soupeře tahák!

Po kontroverzním utkání ve skupinách „malého Eura“ mezi Německem a Itálií (a vyšachování slovenského týmu ze hry) drželo mnoho fanoušků v semifinálovém duelu mezi Anglií a Německem pěsti spíše ostrovnímu týmu.

Hráči Albionu byli postupu ještě dvacet minut před koncem blíže – jenže v 70. minutě srovnal útočník Darmstadtu Felix Platte na 2:2 a tak se šlo do prodloužení.

Tam zůstalo skóre nerozhodné a tak přišla na řadu loterie v podobě penalt!

I tam byli první na koni Angličané, hned druhou penaltu totiž neproměnil Yannick Gerhardt, obránce Wolfsburgu.

Devatenáctiletý forvard patřící Chelsea Tammy Abraham ale nabídnutou šanci nevyužil a mizernou střelou nechal vyniknout gólmana Němců Juliana Pollersbecka.

Po dvou sériích bylo tedy skóre vyrovnané 1:1.

Právě Pollersbeck se pak stal hrdinou celého duelu. Po vzoru Jense Lehmanna (vzpomeňme na MS 2006 a čtvrtfinálové utkání Německa s Argentinou) vytasil ze stulpny „penaltový tahák“!

Papírek, na němž měl napsané nápovědy ohledně střelců Anglie, který vytahoval těsně před rozehráním soupeřových kopů.

Pollersbeck nakonec chytil dvě a Němci tak v rozstřelu zvítězili 4:3!

Jak moc gólmanovi druholigového Kaiserslauternu, jenž se od nové sezony přesune do Hamburku, tahák skutečně pomohl, to těžko hodnotit.

Na první pohled to ale spíše vypadá, že mu pomohly především bídně zahrané penalty hráčů Albionu…