Úžasná Šafářová! Češka vyhrála maratonskou bitvu a postoupila do semifinále

Fanoušci Lucie Šafářové musejí mít nervy ze železa. V zápase 1. kola s Dominikou Cibulkovou triumfovala česká tenistka 7:5 v rozhodujícím setu, když musela odvracet dva mečboly.

Čtvrtfinálový souboj v Birminghamu tuto bitvu ještě překonal!

První set ovládla Australanka Daria Gavrilova ve zkrácené hře, když se jí ve 12. gemu podařilo odvrátit 5 setbolů Šafářové.

Česká bojovnice ale nic nevzdala a druhou sadu získala poměrem 6:3.

V rozhodujícím setu byli fanoušci svědky neskutečné bitvy.

Gavrilova vedla 5:3 a postupně si dokázala vypracovat 3 mečboly. Česká soupeřka však všechny odvrátila a zápas dospěl do zkrácené hry.

V tie-breaku Šafářová dokázala otočit z 3:5 na 7:5 a mohla se začít radovat z postupu do semifinále:

Zápas trval přes tři hodiny, Šafářová si připsala celkem 126 vyhraných výměn.

[blog_program_info id=“15182926″]

V semifinále se Šafářová utká v českém derby s Petrou Kvitovou.

[blog_program_info id=“15182938″]

Šafářová vyhrála neuvěřitelnou výměnu! Proč se smála ještě po zápase?

Kvitová na trávě zase září! Birmingham uvidí české semifinálové derby

Plíšková na Mallorce vypadla

Kristýna Plíšková nestačila na Catherine Cartan Bellis, když prohrála ve dvou setech 3:6, 2:6. Minulý týden na trávě v s-Hertogenboschi skončila v prvním kole, teď na turnaji v Mallorce končí ve čtvrtfinále.

25letá česká tenistka si v úvodní sadě ztratila dvě podání a proti skvěle hrající Američance neměla moc šancí.

Ve druhém setu si výborně podávající Američanka udržela všechna podání a zaslouženě vyhrála 6:2 a postoupila do semifinále. Plíškovou v utkání zradilo zejména druhé podání, po kterém uhrála pouhých pět fiftýnů z 23 odehraných.

[blog_program_info id=“15182988″]

Rozpis vysílání jednotlivých zápasů najdete každý hrací den na Facebooku O2 TV Sport.

Tenisový svět Libora BASÍKA: Proč není v tenise více trenérek?

Taková groteska se nevidí! Zbláznil se Paire? Tenhle tyjátr ho stál trestný gem!

Strýcovou pozval v Birminghamu na večeři fanda Steve! Jakou odpovědí Bára šokovala!