Bláznivý pokus vystrašil gólmana. „Woody“ pak pro Anglii vychytal zlato!

Fotbalisté Anglie vyhráli poprvé v historii mistrovství světa hráčů do 20 let. Ve finále porazili Venezuelu 1:0. Všechno ale mohlo být jinak…

V polovině úvodního dějství dostal jihoamerický tým možnost rozehrát standardní situaci. Ronaldo Lucena si nic nedělal z toho, že je minimálně 40 metrů od branky a od středového kruhu prověřil (ne)pozornost anglického gólmana.

Freddie Woodman s překvapivou variantou rozehrávky ale vůbec nepočítal a měl obrovské štěstí, že míč orazítkoval pouze tyč:

Kdyby dostal ve finále mistrovství světa gól ze 40 metrů, šel by z Jižní Koreje domů do Anglie nejspíš hezky po svých…

Úžasně chycená penalta

Jenže v neděli to byl jeho šťastný den!

Patnáct minut před koncem druhé půle byla proti Anglii, která už vedla 1:0, odpískána přísná penalta. Rozhodčí u videa verdikt hlavního sudího potvrdili, takže si míč na puntík postavil Adalberto Peňaranda.

Jeho pokus však úžasně vyrazil brankář přezdívaný „Woody“:

Anglie tak slaví titul z mistrovství světa – díky střelci jediného gólu Dominicu Calvertu-Lewinovi, ale především gólmanu Woodmanovi, který si kromě zlaté medaile domů odváží i zlatou rukavici!