Češi byli zralí na porážku! Jak hrdina Vaclík zlikvidoval norskou megašanci?

Pro svěřence Karla Jarolíma bylo utkání s Norskem klíčovou bitvou. I kvůli vítězství Severního Irska nad Ázerbájdžánem bylo jisté, že jakýkoli jiný výsledek než výhra by byl pro český tým pořádnou komplikací.

V prvním poločase byli Češi aktivnějším týmem a v 36. minutě se dočkali zasloužené odměny.

Darida překvapil norskou obranu pohotovým rozehráním přímého kopu, poslal míč na Pavla Kadeřábka a ten milimetrovým centrem našel před bránou Thea Gebre Selassieho – ten už se z bezprostřední blízkosti nemýlil:

Norové mohli o pár minut později vyrovnat, Tomáš Vaclík ale při nájezdu Alexandera Söderlunda předvedl bravurní zákrok. Krátce na začátku druhé půle pak mohli Češi odskočit do dvoubrankového vedení, rána Tomáše Součka ale skončila pouze na břevně.

A tak trestali domácí – po chybě v české defenzivě fauloval v šestnáctce Tomáš Sivok a Söderlund následnou penaltu nekompromisně proměnil:

Sobec Elyounoussi

Vzápětí předvedl Sivok další obrovskou hrubku a Tarik Elyounoussi uháněl společně se Söderlundem sám na Vaclíka! První jmenovaný se ale zachoval jako sobec a ve stoprocentní šanci nepochopitelně selhal!

Norové si pak vytvořili několik dalších gólových příležitostí, všechny ale kryl muž zápasu Vaclík a utkání tak skončilo remízou 1:1.