Tým Saúdské Arábie odmítl minutu ticha za oběti z Londýna. Lidé jsou pobouřeni

Osm mrtvých a téměř pět desítek zraněných zjevně není dost na to, aby jim fotbalisté Saúdské Arábie vzdali respekt. Čtvrteční zápas hraný v poledne středoevropského času v australském Adelaide ukázal světu obrázek, na který by žádný z dotyčných fotbalistů neměl být pyšný.

Zatímco celý stadion podporující domácí „Socceroos“ povstal a domácí hráči na hřišti podél středového kruhu taktéž, hostující fotbalisté se z neznámých důvodů odmítli piety účastnit a v běžném fotbalovém rozestavení čekali na hvizd rozhodčího a začátek zápasu.

Čin Saúdů zapříčinil nechápavé a nevraživé pohledy domácích fotbalistů, bučení domácího publika a především kritiku na sociálních sítích.

„Nějaký důvod, proč se Saúdská Arábie neseřadila uprostřed na minutu ticha? Vypadá to neuctivě.“

„Doufám, že FIFA vyšetří zřejmý nedostatek respektu ze strany Saúdské Arábie před výkopem. Neúčastnit se minuty ticha je odporné.“

Chování arabských fotbalistů je překvapivé i proto, že národní tým vede Bert van Marwijk, tedy Evropan – Nizozemec, který dovedl svou zemi do finále MS 2010. Očividně však vůči chování svých svěřenců neměl námitky…

„A trenér (Bert van Marwijk) neudělal vůbec nic. Jen tam seděl na střídačce.“

„Saúdové ignorují minutu ticha na počest obětí teroristických útoků v Londýně. A co dělá Bert van Marwijk? Zvolí dolary, nebo principy?“

Kuriózní branka

Australanů se čin dotýkal o to víc, že při londýnských útocích zahynuli i dva občané ze země protinožců. Domácí proto vrátili hostům jejich nezdvořilost výkonem na hřišti.

Úvodní branku přidal po hrubé chybě hostujícího gólmana Tomi Juric:

A vyrovnaný duel rozhodl ve druhé půli nádhernou ranou záložník Celtiku Glasgow Tom Rogic:

Díky výhře 3:2 se Austrálie dotáhla na čelo asijské tabulky, které sdílí se shodným počtem 16 bodů se svými soupeři a Japonskem.

Odepsaný Falcao? El Tigre pálí ostošest a překonal historický rekord!

Bulharský bek je hvězdou internetu! Exnul pivko z hlediště a v nastavení vyrovnal!

Brazilská technika! Neymar vymyslel challenge. Jak si ji vychutnal Marcelo?