Jeden set od světového trůnu. Jak bojovnice Plíšková trápila Halepovou?

Česká tenistka Karolína Plíšková byla v Paříži jeden set od pokoření velké životní mety. Semifinálová prohra se Simonou Halepovou však rozhodla o tom, že se na první místo světového žebříčku WTA zatím nepodívá.

Nechybělo přitom mnoho, podívejte se na klíčové momenty zápasu.

První sada patřila Halepové, která proměnila setbol díky forhendové chybě Plíškové:

Druhý set patřil české tenistce, která sadu zakončila nekompromisně. V tu chvíli byla Plíšková jeden set od finále French Open i od postu světové jedničky:

Rozhodující sada přinesla tenis nejvyšší světové úrovně. Skvělá obrana Rumunky a vítězný prohoz znamenaly klíčový brejk ve třetím setu a vedení 3:1:

Česká soupeřka ale ukázala, jak velká je bojovnice. Takhle senzačně Plíšková proměnila brejkbol a snížila na 4:3:

Následovalo ale ztracené podání české tenistky a Halepová se ujala vedení 5:3. Mečbol Rumunka proměnila přímým bodem ze servisu:

[blog_program_info id=“14733095″]

Ve finále se Halepová střetne se senzací turnaje Jelenou Ostapenkovou a v případě triumfu se stane novou světovou jedničkou.