Strašlivé zranění vyřadilo Goffina z Roland Garros! Soupeř se ale zachoval jako frajer

Favorizovaný Belgičan David Goffin vedl v prvním setu zápasu s Argentincem Horaciem Zeballosem 5:4 a byl na podání. V zápalu boje pak v jedné z výměn dobíhal dlouhý míček až k prostoru u čárových rozhodčích. Při skluzu však zakopl o plachtu, která byla položená u mantinelu, a ošklivě si vyvrátil kotník.

Šestadvacetiletý tenista zůstal ležet na zemi a hned mu bylo jasné, že je zle.

Opakované záběry pak jasně ukázaly, proč.

Nepříjemné zranění Davida Goffina:

David Goffin. Foto: Twitter

Dobrák Del Potro! Jak Argentinec v Paříži nevídaně utěšoval plačícího soupeře!?
Neskutečná Nadalova smršť! Gruzínci nadělil dva kanáry! Jakou úžasnou bilanci zaokrouhlil?
„Rasistko a homofobko!“ obořila se Navrátilová na australskou legendu! Chce přejmenovat arénu v Melbourne

Goffina museli odvést z kurtu zdravotníci a po pár minutách rozhodčí oznámil, že zápas nedohraje.

Úžasné gesto pak předvedl Goffinův soupeř. Dvaatřicetiletý Argentinec Horacio Zeballos, který poprvé v kariéře postoupil do osmifinále Roland Garros, sbalil zraněnému soupeři všechny věci a odnesl mu je do šatny.

Navázal tak na krajana Juana Martína del Potra, který dojal Paříž i diváky u televizí, když ve čtvrtek utěšoval plačícího Nicolase Almagra, jenž také kvůli zranění svůj zápas nedohrál.

Belgičanův trenér Thierry Van Cleemput pak na tiskové konferenci řekl: „Díval jsem se na míč a najednou jsem uviděl, že je na zemi delší dobu. To jsem začal tušit, že je to něco vážného. David nemohl ani položit nohu na zem. Pak, když jsme sundali jeho botu a ponožku, uvědomili jsme si, že to tady pro něj skončilo. Měl dva velké otoky na pravé a levé straně.“

Přidal pak ale i optimističtější výhled. „Naštěstí se zdá, že zranění nebude tak hrozné, jak se zdálo. Za několik týdnů by mohl být zpátky. Víc ale budeme s jistotou vědět až za nějakých 48 hodin, kdy opadne otok a bude provedeno nové vyšetření,“ řekl Goffinův kouč.

Průběh celého turnaje můžete sledovat prostřednictvím O2 TV na stanicích Eurosport 1 a Eurosport 2: