Emoce na maximu! Poslední kop sezony zajistil týmu Amiens postup! Co se dělo na hřišti?

V Anglii pro to mají parádní výraz „scenes“. Na trávníku se opravdu odehrávaly neuvěřitelně emocionální scény.

Ještě v páté minutě nastaveného času se zdálo, že celoroční snažení hráčů Amiens je v prachu. V Remeši stálo na ukazateli skóre 1:1, což je ve vyrovnané tabulce druhé francouzské ligy odsouvalo až na 6. místo.

Úplně poslední střela celé sezony z kopačky Emmanuela Bourgarda, který přišel na hřiště jako náhradník v 82. minutě, všechno změnila. Díky brance na 2:1 se Amiens posunulo na druhé místo a tím pádem si zajistili postup do nejvyšší soutěže.

Na trávníku vypukla čiročirá euforie.

Komický vlastňák ze severu! Estonská spolupráce dopadla katastrofou
Totti válcuje Ligu mistrů! Jeho poslední zápas za AS Řím je beznadějně vyprodaný
Sivok pomalu končí v Bursasporu a vyhlíží nové angažmá. Jak to vidí se Spartou?

Velký smutek naopak zavládl v Lensu. Tradiční francouzský klub kvůli zázraku z Remeše přišel o třetí příčku, která zaručuje baráž. Tu si zahraje klub z Troyes. Amiens doprovodí do ligy Štrasburk.