Sportovní komplex Foro Italico v Římě tento týden hostí největší tenisové hvězdy současnosti. Vedle Andy Murrayho, Rafaela Nadala, Novaka Djokoviče, kteří se představili ve dvouhrách, se tradičně hrají také čtyřhry.

Ve čtvrtfinálovém utkání na sebe narazili dlouhodobí partneři Henri Kontinen a John Peers proti taktéž sehrané dvojici Lukasz Kubot a Marcelo Melo. Poslední jmenovaný na tento smolný zápas bude vzpomínat asi hodně dlouho.

Polsko-brazilský pár prohrál první set 6:4 a ve druhém musel zabrat. Jenže co se nestalo. Na podání se postavil pětatřicetiletý Kubot s dělovým servisem. Při jedné z domluvených variací stál Melo takřka na „téčku“ a to se mu stalo osudným.

Česká tenisová kráska Benešová jde proti proudu. Jak podpořila Šarapovovou?
Dokonalá smeč! Jak Maria Šarapovová úžasně setřela vlezlého novináře?
Krásné gesto Báry Strýcové! Jak utěšovala zraněnou soupeřku?

Polský veterán ho vší silou nastřelil do zátylku a Brazilec padl jako podťatý. Ihned se k ležícímu tenistovi dostavili všichni aktéři včetně hlavního rozhodčí, který posléze přinesl pytlík s ledem.

Po více jak půl minutě se Melo zvedl a odkráčel se spoluhráčem na lavičku. Po krátké pauze se mohlo pokračovat dál.

S trochou nadsázky by se dalo říct, že Kubot chtěl spoluhráče probudit k lepšímu výkonu. Ani po téhle ráně se ale Melo k zázračnému představení neprobral. Druhé dějství i zápas ovládli KontinemPeersem ve zkrácené hře.

Ženskou část turnaje WTA v Římě můžete sledovat na O2 TV Tenis a O2 TV Sport!