Řízek Gudas! Luxusně nabral Fina, pak okořenil zázračný obrat gólem!

Zápas českých hokejistů proti Finsku, to byla pořádná horská dráha.

[blog_program_info id=“13965215″]

Už po 58 vteřinách se jako první trefil Valtteri Filppula a ve 3. minutě navíc na 2:0 zvyšoval Topi Jaakola.

Ledovou finskou sprchu ještě zvýraznila ztráta kapitána Jakuba Voráčka, který musel odstoupit po tvrdém naražení na mantinel od Osaly.

Třetí branku Finů pak stále ještě v první třetině vstřelil Ville Lajunen.

O brilantní moment se postaral na konci druhé třetiny obránce Radko Gudas, který v Paříži upoutal pozornost v každém zápase.

Kanadou nemilosrdně knockoutoval svého kapitána z Philadelphie Clauda Girouxe, proti Bělorusku zase vstřelil gól, když po cestě ještě zlomil soupeři hokejku.

Tentokrát luxusně zastavil Mikko Rantanena. Nejdřív finskému útočníkovi vypíchl puk a pak ho ukázkovým bodyček zařídil jeden průlet vzduchem zdarma.

Slovenský hrdina Čerešňák rozsekal internet! Jakou hlášku vykouzlil při rozhovoru? Co mu STÁLO?
Prasák Jeglič! Švýcara mohl klidně ZABÍT! (Ne)trest, který dostal, vás šokuje!
Úžasné gesto! Francouz Bellemare přenechal cenu pro nejlepšího hráče spoluhráči! Dal na hlas publika!

Český tým se postupně zvedal alespoň herně. Góly však začal střílet až ve třetí třetině. Ve 48. minutě zaúřadoval na brankovišti Roman Horák.

Pak se bombou trefil Radko Gudas a za pouhých 23 vteřin, necelé dvě minuty před koncem, vyrovnal na 3:3 Jan Kovář.

V hektickém prodloužení gól nepadl, i když šance byly na obou stranách, a tak rozhodovaly nájezdy. Jako jediný ho proměnil Robin Hanzl a Češi mohli slavit velké vítězství!