Senzace! Brankář Hardy zničil Finy magickými zákroky! S Francií prohráli 1:5!

Zaplněná pařížská hala Bercy si mohla překvapivě, ale s o to větší chutí zazpívat Marseillaisu! Francouzští hokejisté senzačně porazili na světovém šampionátu Finsko!

Obhájci světového stříbra utrpěli ostudný debakl 1:5. Domácími hrdiny se stali Antoine Roussel, autor dvou branek, a především brankář Florian Hardy.

Ten ničil Finy vynikajícími zákroky. Te úplně nejlepší vytáhl za stavu 1:0 na konci první třetiny proti Osalovi.

Finský útočník už zvedal ruce nad hlavu, když přiletěla magická Hardyho hokejka a sebrala mu jistý gól!

Slovenský hrdina Čerešňák rozsekal internet! Jakou hlášku vykouzlil při rozhovoru? Co mu STÁLO?
Bomber Gudas! Jednou ranou zlomil soupeři hokejku i dal gól! Jak Češi školili Bělorusy?
Zařízli kouzelníka Mrázka? Neuvěříte, kdo porazil jeho superzákrok v anketě IIHF!

Finové pak sice ve druhé třetině přece jen srovnali na 1:1, jenže místo aby se odrazili k povinnému vítězství, začali se trápit ještě víc. Před závěrečnou třetinou prohrávali už 1:3 a ani v posledním dějství zmar neprotrhli a prohráli 1:5.

Organizátoři sice vyhlásili nejlepším hráčem francouzského týmu Pierra Bellemarra, ten však přenechal svou cenu právě Hardymu!

Rusové dali desítku, střílela i Kanada a USA

Další favorité se s outsidery mistrovství zdaleka tak nemazali. Rusové rozstříleli 10:1 nebohé Italy, kteří v sobotu sahali po senzačním vítězství nad Slovenskem.

Kanaďané si připsali pohodlné vítězství 7:2 nad Slovinskem, při němž se hattrickem blýskl Nathan MacKinnon.

Sedm gólů nastříleli také Američané proti Dánsku. Zápas přinesl stejný výsledek 7:2 a také hattrick, jehož autorem byl Clayton Keller.

Český tým čeká v pondělí ve večerním čase od 20.15 Finsko.

Přenosy z hokejového MS můžete sledovat také v O2 TV!