Bomber Gudas! Jednou ranou zlomil soupeři hokejku i dal gól! Jak Češi školili Bělorusy?

Radko Gudas řádí na mistrovství světa v hokeji nevídaným způsobem. V pátek se projevil jako nelítostný tvrďák, když poslal k zemi spoluhráče z Philadelphie Clauda Girouxe.

V sobotu už se ale Radko Gudas zapsal do statistik i jiným způsobem. V utkání proti Bělorusku na konci první třetiny zužitkoval zpětnou přihrávku Jakuba Voráčka a zvýšil český náskok na 2:0.

[blog_program_info id=“13915047″]

Gudasova bomba byla tak tvrdá, že při cestě do sítě dokonce jednomu z bránících Bělorusů zlomila hokejku.

Mstitel Gudas si podal Kanaďana Girouxe! Udělil mu nelítostné k. o.! Češi i tak na úvod MS prohráli
Zařízli kouzelníka Mrázka? Neuvěříte, kdo porazil jeho superzákrok v anketě IIHF!
Finský tragéd! Brankář Korpisalo odstartoval MS komickým kiksem proti Bělorusku

Český tým byl oproti úvodnímu duelu s Kanadou v roli favorita a tu naplňoval vcelku s přehledem od začátku.

Skóre zápasu otevřel Petr Vrána po spolupráci s Birnerem a Řepíkem. Na začátku druhé třetiny Bělorusové snížili. Pavla Francouze při přesilovce překonal Aleksandar Pavlovič.

Dvougólový náskok ale českému týmu vrátil po přihrávce Romana Horáka chladnokrevný Roman Červenka, jenž si položil obránce i brankáře a zavěsil.

[blog_gallery id=“52701″ style=“block“]

Ve třetí třetině pak už Češi jen vylepšovali skóre. Čtvrtou branku přidal po další Voráčkově asistenci obránce Radim Šimek. Pátou branku potom obstaral Voráček sám, když dokončil práci Davida Pastrňáka.

Poslední slovo měl v poslední minutě další obránce Michal Kempný precizní ranou do šibenici. Češi vyhráli jasně 6:1 a po porážce s Kanadou si spravili chuť.