Poslední trefa Nedvěda za Juventus má 8 let. Dnes Stará dáma vyzve Monako

[blog_program_info id=“13845786″]

Turínský velkoklub na své legendy nezapomíná. Přestože se většina veřejnosti soustředí především na večerní duel semifinále Ligy mistrů proti Monaku (živě O2 TV Sport a O2 TV Fotbal), neopomněl klub fanouškům připomenout milník (tedy vlastně dva milníky) v kariéře českého záložníka Pavla Nedvěda.

Přesně v tento den (3. května) před 8 lety skóroval Nedvěd v dresu Bianconeri naposledy. Stalo se tak úvodem května 2009 ve 34. kole Serie A v zápase Juventusu proti Lecce, který nakonec skončil remízou 2:2. Nedvěd se však postaral o obě branky!

Sám blonďatý záložník svou levačkou dokázal otočit skóre zápasu v rozmezí 12 minut – nejprve v 56. minutě přesnou ranou k tyči, poté v 66. minutě skóroval pohledným obloučkem.

V nastaveném čase však Lecce dokázalo vyrovnat a další ztráta bodů znamenala, že desetibodový náskok na Inter Milán se už Staré dámě vymazat nepodařilo a turínský klub skončil druhý.

Po sezoně pak Nedvěd v necelých 37 letech ukončil svou bohatou kariéru.

„Pavel Nedvěd dal poslední ze svých 65 gólů za Juventus právě v tento den v roce 2009.“

Český (nyní už) funkcionář bude doufat, že mu jeho klub kromě přání nadělí i vítěznou radost ve večerním zápase proti Monaku.

Ronaldo v ofsajdu! Měl platit první gól Realu proti Atlétiku?

Zvláštní oslava hattricku: Cristiano Ronaldo poslal fanouškům vzkaz!

Pelta bude zase zdrcenej. Nejlepší reakce na zadržení fotbalového šéfa!