Dvě patičky a geniální akce Juventusu! Hráči Monaka jen zírali

Fanoušci, kteří sledovali úvodní semifinále Ligy mistrů mezi Monakem a Juventusem, se v prvním poločase rozhodně nenudili, hned v prvních minutách museli být oba gólmani, Buffon i Subašič, v plné pohotovosti. Po necelé půlhodině padl úvodní gól po opravdu vydařené akci!

Dvě úžasné patičky

Vše začal na vlastní polovině hřiště efektní patičkou Paulo Dybala.

Gonzalo Higuaín pak vyslal do sprintu Daniho Alvese, brazilské křídlo si zkušeně pohlídalo míč a poté přišla na řadu nebeská genialita – patička z kategorie lahůdek byla darem na stříbrném podnose zpátky Higuaínovi, který se z hranice vápna ranou z voleje nemýlil:

„Žádný hráč Juventusu nemá letos v Lize mistrů více asistencí než Dani Alvés. Geniální patička.“

Parádní centr, druhý gól

Brazilsko-argentinská spolupráce zafungovala i na začátku 2. poločasu, kdy Higuaín zvýšil na 2:0.

Hráči Monaka se nepoučili, ponechali na pravé straně příliš prostoru pro Daniho Alvese, který poslal nadýchaný centr do vápna. Higuaín, tentokrát levačkou, nedal zblízka Subašičovi šanci:

Komická chvíle

Higuaín dosud ve 24 duelech play-off Ligy mistrů skóroval pouze dvakrát, ale dnes vše odčinil. Přestože se mu v úvodu zápasu tolik nedařilo – jednou v nadějné pozici na Alvesův centr nedosáhl, podruhé místo střely z malého vápna provedl spíše obranný odkop a tohle… snad ani nepotřebuje komentář:

Ačkoliv jeho břišní proporce nejsou možná ty nejvyrýsovanější, jeho branky jsou to, co se počítá.

„Higuaínovo bříško napovídá, že jde o závodního pojídače dortů, jeho zakončení však říká: elitní profesionální atlet.“

Juventus je díky venkovní výhře 2:0 jednou nohou ve finále Ligy mistrů. Podobně je na tom po úterní výhře 3:0 Real Madrid