První zářez za Barcu? Mascherano se dočkal po 7 letech! Suárez prskal smíchy

Ano, čtete správně! Javier Mascherano vstřelil gól v soutěžním utkání v dresu Barcelony!

A že si dal pořádně načas! První branku v barcelonském dresu zaznamenal až ve své 7. sezoně v Katalánsku a na premiérovou gólovou radost musel čekat více než tři stovky soutěžních zápasů.

Asi nikoho nepřekvapí, že Argentinec skóroval zrovna z pokutového kopu. V 67. minutě (za stavu 5:1 pro domácí) již ve hře nebyl tradiční exekutor Lionel Messi, kterého trenér Luis Enrique stáhl po hodině hry. Do té doby stihl dvěma góly poděkovat fanouškům oslavujícím jeho jubilejní počet gólů.

Euforie na lavičce

Další potenciální penaltový střelec Luis Suárez zůstal jen na střídačce a Neymar byl potrestaný, takže tíhu okamžiku vzal na svá bedra zkušený Mascherano. A počínal si mazácky.

Dokonce tak, že se Suárez na lavičce málem utopil v euforii z jeho vůbec první branky:

Později na svém Instagramu svému jihoamerickému spoluhráči poblahopřál:

„Do toho Mascherano! Gratuluju, skvělá práce a další 3 body!“

Fanoušci na Twitteru ihned naznačovali, jak by mohl vypadat další transparent na zápase Barcelony

Komedie v Premier League! Alexis Sánchez trapně simuloval, chlubil se svým „zraněním“ na síti

Schickova sestřička se nestydí ani nahoře bez! Italové milují krásnou Kristýnu skoro stejně jako Patrika!

Krásná barcelonská pocta Messimu za 500. gól. Co mu vzkázal Ronaldinho?

V čem je lepší než Ronaldo?

Přestože je Mascherano vskutku svátečním střelcem, ve srovnání s Cristianem Ronaldem, který sází góly jak na běžícím páse, má více důvodů k radosti – pokud porovnáte jejich dobu působení a získané španělské tituly, má Mascherano výrazně navrch:

Cristiano Ronaldo sice nasázel ve Španělsku za necelých 8 let již téměř 400 branek, z titulu v La Lize se radoval jen jednou.

Jednogólový Mascherano je oproti němu podstatně úspěšnější se čtyřmi tituly za 7 let.

Letos však má Ronaldův Real Madrid stále slušnou šanci získat od roku 2012 druhý španělský titul. U předchozího titulu v roce 2008 totiž ještě Portugalec nebyl.