Sparta smetla smrští v první půli Plzeň a přiblížila titul Slavii! Jak padaly góly?

Tohle je tvrdá rána pro obhájce mistrovského titulu! Pražská Sparta zvítězila nad Plzní ve šlágru kola 2:0.

Radost z tohoto vývoje mají také v táboře rivala Sparty, na Slavii. Sešívaní se díky vítězství Letenských vyšvihli do čela ligové tabulky.

První gól Sparty vstřelil Josef Šural po centru Davida Lafaty ve 32. minutě.

Za pět minut pak po dalším centru, tentokrát z druhé strany udeřil Vjačeslav Karavajev.

David Lafata zahodil v prnví půli ještě za bezbrankového stavu samostatný nájezd, pak ještě trefil břevno.

Na druhou stranu důležitým momentem byla na začátku zápasu šance Michaela Krmenčíka, který ztroskotal na Davidu Bičíkovi.

Trenér Sparty Petr Rada kromě změny na brankářském postu dal šanci také Bogdanovi Vatajelu. Trochu tajemná rumunská posila nastoupila poprvé za áčko Sparty a ukázala se ve velmi dobrém světle, za což si od kouče při střídání v závěru zápasu vysloužil pochvalu.