Smolař Dočkal: Jak odmítl svůj první gól v čínském angažmá?

Bořek Dočkal nastoupil v Číně ke svému čtvrtému zápasu a jeho tým Henan Jianye ani na pátý pokus v aktuální sezoně nezvítězil.

Český legionář si musí sypat popel na hlavu, hned v úvodu utkání byl tím, kdo mohl svůj celek poslat do vedení…

Jeho penaltu mu však ve 12. minutě brankář zneškodnil.

Český středopolař by proto měl minimálně na slušnou večeři pozvat spoluhráče Christiana Bassogoga – jedenadvacetiletý mladík z Kamerunu totiž o minutu později dokázal Dočkalovo selhání napravit a postarat se o vedoucí gól, svůj vůbec první od zimního příchodu do Číny.

Deset minut před koncem však srovnal na konečných 1:1 Brazilec Ramires a Dočkala bude neproměněná penalta ještě hodně mrzet, jelikož Henan stála dva body.

Podívejte se na sestřih zápasu (Dočkalova penalta v čase 1:07):

Sparťanský trapas v Jihlavě: Kdo zavinil rozhodující gól?

Nevídaný gól na českých trávnících! Brněnský Tašči si vychutnal Jablonec

Oscar selhal hned dvakrát

Na rozdíl od Ramirese se v Číně příliš nedaří jinému někdejšímu záložníkovi Chelsea, Oscarovi.

V úterním zápase asijské Ligy mistrů na hřišti japonské Urawy pokutový kop zahrával hned dvakrát! Neproměnil však ani jednou a jeho Šanghaj SIPG si domů odvezla prohru 1:0.

Podívejte se na dvě neproměněné penalty Oscara během 11 minut:

Při první penaltě byl faulován sám (trochu ve stylu Ruslana Mingazova) a pokutový kop mu fantasticky jednoruč vyrazil za pomoci břevna gólman. Podruhé byla desítka nařízena za velmi přísně odpískanou ruku, jenže Oscar poslal balon vysoko do nebes.

Penaltová mizérie

Penalty obecně nebyly v sobotu v Číně vůbec silnou zbraní – kromě Dočkala selhali také Brazilec Hulk (za Šanghaj SIPG, kterou také připravil o 2 body) a Ital Graziano Pellé, jehož celek Shandong Luneng ale naštěstí pro něj zvítězil.