Plekanec v závěru rozjásal arénu! Montreal otočil souboj s NY Rangers

Tomáš Plekanec si v utkání MontrealuNew Yorkem Rangers připsal gól a asistenci a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Canadiens v závěru dotahovali jednogólové manko a při hře bez brankáře v čase 59:42 český útočník usměrnil přihrávku Alexandera Radulova nad vyrážečku gólmana Lundqvista:

Obrovská euforie!

Podle historických statistik Montreal nikdy zápas play-off NHL nevyrovnal v pozdějším čase. Plekancovo jméno tak nahradí Jacqua Lemairea, který v roce 1975 odvrátil prohru týmu 24 sekund před koncem třetí třetiny.

V prodloužení rozhodl Radulov, který dokonal obrat Montrealu a vyrovnal stav série na 1:1.

Pittsburgh doma potvrdil roli favorita. Obhájce Stanley Cupu porazil Columbus 4:1 a v sérii vede 2:0.