Proseděl se k výhře! Kesler sabotoval poslední vteřiny zápasu

Anaheim Ducks v úvodním zápase play-off v sérii proti Calgary Flames dokázali před domácím publikem v Honda Areně uhájit těsnou výhru 3:2. Nejkurióznější moment zápasu byl k vidění v samém závěru.

Domácí se zuby nehty bránili náporu Calgary a dvaatřicetiletému centrovi Kačerů Ryanu Keslerovi se povedlo zablokovat střelu v posledních osmi vteřinách utkání. Puk mu navíc zůstal pod nohama, a tak se americký hokejista vůbec nerozpakoval a kotouč zasedl!

Nad ním se sice rozpoutala pořádná mela, ale Kesler dosáhl svého a uspořil cenné vteřinky.

Oprávněně poté putoval na trestnou lavici, ale na poslední sekundu zápasu už toho ani trochu nemohl litovat.

Tři na gólmana

Průběh zápasu byl jako na houpačce a Anaheim může být za těsnou výhru rád. Hned v první minutě hry sice využil přesilovku kapitán týmu Ryan Getzlaf, ale hosté dokázali skóre otočit.

Zhruba v polovině zápasu však domácí vyrovnali po velké chybě při střídání Calgary:

Hostům se podařilo puk vyhodit a celá pětka ihned spěchala přes střední pásmo vystřídat, avšak puk rychle dojel Kevin Bieksa a chytrou přihrávkou jej okamžitě vrátil na druhou stranu hřiště. Hráči Calgary spěchající ze vzdálenější střídačky neměli šanci ujíždějícího Getzlafa stihnout, jeho střelu sice ještě brankář Brian Elliot zvládl vyrazit, ale na dorážku Rickarda Rakella už byl krátký.

Gibson tým podržel

O 3 minuty později přidal gól v přesilovce Jakob Silferberg a jednalo se nakonec o gól vítězný, jelikož do konce zápasů už žádný další nepadl – velkou zásluhu na tom měl především domácí brankář John Gibson, který v poslední minutě zlikvidoval velkou šanci, do které se přiřítil také Michael Frolík, avšak ani jeho dorážka neuspěla.

Český útočník strávil na ledě necelých 20 minut, připsal si jeden záporný bod za inkasovaný gól, avšak jeho úspěšnost při vhazování byla stoprocentní. Jeho krajan Ondřej Kaše za domácí odehrál 10 minut a do statistik se nezapsal.

I přesto může být i díky nepříliš sportovnímu zdržení hry ze strany svého spoluhráče Keslera nakonec spokojenější.