Princ Podolski se loučil jako král! Anglii dal parádní banán! Fans připravili luxusní choreo!

Fotbalový útočník Lukas Podolski řekl definitivně sbohem německému národnímu týmu. Od debutu v roce 2004 stihl 31letý „Poldi“ 130 zápasů a nakonec 49 gólů, což ho řadí na čtvrté místo v historické tabulce střelců německé reprezentace.

Ten poslední gól dal Podolski, jenž po sezoně přesídlí z Galatasaray Istanbul do japonského Kóbe, ve středu v přátelském utkání Anglii. Do zápasu v Dortmundu vedl tým poprvé jako kapitán a před úvodním hvizdem si vychutnal exkluzivní choreografii, kterou mu fanoušci připravili.

Zápas si můžete pustit díky zpětnému přehrávání v O2 TV!

[blog_program_info id=“12822092″]

Choreo pro Lukase Podolského. Foto: Twitter

„Jen jedno slovo: DĚKUJI!“

[blog_gallery id=“48825″ style=“block“]

Ve druhém poločase pak luxusní trefou rozhodl o vítězství Němců 1:0. Tenhle banán vážně stál za to. Lepší loučení si těžko mohl představit.

Když Podolski střídal v 84. minutě, hrála z reproduktorů tklivá hudba a fanoušci ho za celou kariéru odměnili dlouhatánským potleskem. Zatímco na tribunách bylo dojetí patrné, sám Poldi se usmíval.

To spíš při děkovné řeči a hymně před začátkem duelu jen tak tak zadržel slzy.

S národním týmem dosáhl na absolutní vrchol před třemi lety na MS 2014 v Brazílii, které Němci vyhráli. Podolski má také dvě bronzové medaile z MS 2006 a 2010. Stříbro z Eura 2008 a další dva bronzy ze šampionátů v letech 2012 a 2016.

Po zápase dostal na rozloučenou od spoluhráčů hobla.

Spoluhráč Mesut Özil ho pak ještě pozdravil přes sociální síť. „Budeš nám chybět, brácho!“

Více utkání než Podolski za Německo odehráli jen legendy Lothar Matthäus a Miroslav Klose.

Devítinásobný český král Petr Čech: Chci slavit triumf v FA Cupu!