Plzeň otočila zápas v Karviné a vrací se do čela ligy! Měl platit rozhodující gól?

Karviná – Plzeň 2:3

[blog_program_info id=“12767509″]

Neuběhla ani čtvrthodina utkání a outsidera z Karviné poslal do vedení krásnou střelou bývalý hráč Viktorie Tomáš Wágner.

V první půlce byla lehce aktivnější Viktoria, Marek Bakoš dokonce vstřelil vyrovnávací branku, kvůli postrčení bránícího Jana Hoška ale rozhodčí gól neuznal.

Hned za moment pak selhal v obrovské příležitosti Jakub Hromada, jenž zblízka překopl branku.

V druhé půli ale Plzeň zabrala a díky aktivitě se nakonec vyrovnání dočkala – v 72. minutě se hlavou prosadil Marek Bakoš.

Vzápětí mohla jít Viktoria do vedení, Karvinou ale zachránil Laštůvka, který pohotově vychytal Michaela Krmenčíka.

O tři minuty později se Karviná senzačně dostala do vedení podruhé! Filip Panák vybojoval na hranici šestnáctky míč a naservíroval ho pro Lukáše Budínského. Na jeho pohotovou střelu ze skluzu byl Matúš Kozáčik krátký!

Na inkasované brance měla podíl i zimní posila Andreas Ivanschitz. Rakouský záložník totiž vypustil souboj na hranici šestnáctky.

Za pár minut ale vše splatil – nádherně využil přihrávku Martina Zemana a po krásném uvolnění srovnal na 2:2!

Kontroverzní gól

Dramatické utkání nakonec vyvrcholilo kontroverzní brankou v poslední minutě zápasu, kdy se trefil Tomáš Hořava.

Laštůvkovi ale mohl částečně bránit ve výhledu Lukáš Hejda, jenž stál v době střely na hraně ofsajdu.

Hejda stál na hranici ofsajdu, podle tohoto záběru bylo vše v pořádku.